• Остварио сан свих голмана: у 93. минуту волеј ударцем дао гол и спасао екипу! (Видео)

0

golman-volej

О другој лиги Шведске вам не пишемо често. Нарочито не када се ради о тимовима који се налазе пред испадањем у нижи ранг такмичења. Али када њихов, дерби зачеља, одлучи један волеј у 95. минуту, и то волеј голмана, онда смо итекако спремни да направимо изузетак.

У поменутој другој лиги шведског фудбалског првенства, на два последња места, она која воде у бараж за одлазак у трећи ранг надметања, налазе се Варнамо и Варберг. Управо су они одмерили снаге овог викенда, а Варберг је у финишу меча имао предност од 3:2. Играо се трећи минут судијске надокнаде времена, а онда је у казнени простор ривала отишао 35-годишњи голман Варнама, Борн Акесон.

Чекајући лопту, чекајући шансу да било шта уради што би његов клуб спасло кобног пораза, Акесон је израстао у хероја. После неколико одбитака, лопта је падала право пред њега, а он је то искористио да волеј ударцем постигне погодак и обезбеди бод својој екипи.