ВЕЛИКИ УСПЕХ! Млади српски јуниори други на свету!

0
simanic640462172020150802180534

Јуниорска репрезентација Србије освојила је друго место на незваничном светском првенству, за кошаркаше турниру „Алберт Швајцер“ у Манхајму.

Изабраници тренера Милана Гуровића поражени су у финалу од Немачке 65:70 (16:16, 16:16, 16:23. 17:15), што им је други пораз на овом турниру од домаћина.

Прво полувреме протекло је у потпуно изједначеној игри, што потврђује и сам резултат. Играло се доста чврсто на обе стране. После стартног вођства Немаца 4:0, наш тим је одговорио серијом 10:0, али се на прву паузу отишло у егалу – 16:16. Иста прича била је и у другој деоници. Србија је имала од једног до пет поена вишка, али су домаћи стално стизали и били на корак до вођства, захваљујући сјајном Мушидију (25 поена, 11 скокова).

У трећој четвртини Немци су заиграли боље, погодили неколико битних шутева и у 30. минуту повели са великих „плус осам“ (53:45), што се на крају показало као капитално.

Србија је покушала напад почетком последње донице, али је Мушиди био нерешива енигма, па је подигао домаћи тим на огромних 65:53. Међутим, Симанић и Радовић су тројкама примакли нашу екипу на само кош мањка 70 секунди пре краја (65:67), али је Мушиди поентирао уз додатно слободно бацање и донео тријумф и пехар Немцима.

У мечу за треће место, Италија је савладала Француску – 81:56.

Извор: Курир