Прочитај ми чланак

Ћута и народ упали на лицитацију Вучићевом тајкуну: Поклањају Стару шећерану!

0

Фабрика шећера у Београду продата за 690 милиона динара

Народни посланик Александар Јовановић Ћута и група активиста покушали су данас да спрече аукцијску продају Старе шећеране.

Јовановић је рекао да ће се лицитација блокирати док се не објаве сви подаци на сајту Агенције за лиценцирање стечајних управника, међу којима су и имена понуђача.

Из Агенције су рекли да се понуђачи никада не објављују, пише Н1.

Комплекс „Фабрике шећера“ за 690 милиона динара је на јавном надметању купила фирма „Врење д.о.о“, која се налази на истој адреси као и Шећерана у Радничкој 3 у Београду, преноси Н1.

„Тај чекић што имате овде, он служи да се поштује закон“, поручио је Јовановић Ћута.

Активисти који су били у сали тражили су да се лицитација прекине, истичући да културно наслеђе не може да се распродаје. Они викањем, прекидањем и узимањем лицитацијских картица учесницима аукције покушавају да спрече продају.

„Ваш образ је у питању, господо. Не може се служити крупном капиталу довека, не може се бити слуга крупном капиталу довека“, рекао је један од активиста.

Купац Шећеране је „Друштво са ограниченом одговорношћу Индустрија шпирита Врење Београд (Чукарица)“, а фирма је регистрована за производњу осталих прехрамбених производа.

Власник једне трећине „Врења“ је фирма „Конкорд вест“ Жељка Дрчелића, регистрована за изградњу стамбених и нестамбених зграда.

Према јавно доступним подацима, Дрчелић је преко „Конкорд веста“ у сувласништво фирме „Врење д.о.о.“ ушао пре годину дана и осам месеци.

„Конкорд вест“ је познат по низу послова које су радили за државу, међу којима је и реконструкција зграде полиције у Љермонтовој улици. За милијарду динара ова фирма је монтирала монтажне кућића за комуналне полицајце, „Београдске личне“, а за извођење радова на канализацији у општини Раковица, добили су уговор вредан 191 милиона динара (са ПДВ), односно 1,6 милиона евра.

Иста фирма раније је добила посао изградње стадиона у Зајечару, који је коштао 28,5 милиона евра.

Преостале две трећине „Врања д.о.о“ поседује „Пан-алко систем” из Београда, такође регистрован у Радничкој 3. Стопроцентни власник тог предузећа је Владо Станишић, држављанин Црне Горе.

Шећерана је данас продата на јавном надметања, а почетна цена износила је 680 милиона динара. Лицитацију су покушали да спрече народни посланици Алекснадар Јовановић Ћута и Данијела Несторовић, као и група активиста.