ТРОИЦКИ ОДЛЕПИО ЗБОГ СУДИЈЕ: Полудећу. Не може више овако. Ј.б. ме целу сезону!

0

Српски тенисер Виктор Троицки поново је у центру пажње светске јавности.

Нажалост, не због победе као недавно када је савладао Рафаела Надала у 2. колу Шангаја, већ због испада на терену.

Троицки је на старту турнира у Бечу играо против неугодног тенисера из Јужне Aфрике Кевина Aндерсона.

У финишу првог сета, при вођству противника 5:4 у гемовима, Троицки је сервирао за изједначење. При резултату 40:40 десила се спорна ситуација, пошто је Aндерсон са мреже послао дубоку лопту која је по мишљењу судија пала у терен, али по мишљењу Троицког завршила у ауту.

Уследила је жучна свађа Троицког са главним и линијским судијом, а затим и са особом задуженом за организацију турнира. Наравно, Троицки је био толико деконцентрисан да је изгубио и наредни поен, самим тим и сет, па је уследила нова лавина ружних речи.

„Полудећу. Не може више овако. Ј..у ме целу сезону“, викао је Троицки.

Троицки је и кажњен од стране судије после тога, али ова ситуација му је помогла да у наставку меча одигра много боље. Српски тенисер је био на ивици пораза у другом сету, али је код резултата 5:4 за Aндерсона у тај-брејку успео да веже три поена и изједначи у сетовима, а затим добије трећи сет са 7:5.

Троицки ће данас поподне играти меч 2. кола против миљеника домаће публике Доминика Тијема.