ЕЛ: Ефес прекинуо Звездину серију!

0

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Анадолу Ефеса 86:72 у хали „Александар Николић“ у мечу 21. кола Евролиге.

kk-crvena-zvezda-logo

Црвено-бели су тако прекинули сјајну серију од седам узастопних победа у елитном такмичењу, а 13 укупно. Турски тим нанео је и други пораз екипи Дејана Радоњића у сезони, после пораза у Истанбулу 100:79.

Српски шампион сада има скор од 12 победа и девет пораза, а тим Велимира Перасовића је на 10 победа и 11 пораза. Звезда у наредном колу гостује екипи ЦСКА, док Ефес дочекује Армани.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је марко Симоновић са 17 поена и пет скокова, 13 поена убацио је Чарлс Џенкинс, уз седам асистенција. Са по 12 поена сусрет су завршили Бјелица и Волтерс, док су екипи фалили поени Кзмића и Јовића који су имали проблема са повредама у ранијим мечевима

Армани – Дарушафака 89:87

У победничком тиму расположен је био Браун са 20 поена и 11 скокова, пратио га је Дешон са 17, а један мање додао је Данстон. Ертел је имао добру партију са 12 поена и 15 скокова.

Звезда је добро отворила меч, имала предност, али је Ефес успео да преокрене до краја полувремена. У неколико наврата црвено-бели су покушавали да се врате у меч, али се осетио умор на паркету, гости су то лепо користили и у једном тренутку имали 22 поена предност, па српски тим није имао снаге за велики преокрет.

Ток меча.

Са неколико промашаја отворила је Црвена звезда меч, Ефес је повео са 7:4, пар дискутабилних судијских одлука виђено је у уводним минутима, али је и турски тим, под притиском борбених играча домаћег тима, прокоцкао нападе.

Мини-серију Црвене звезде прекинуо је Гренџер тројком за минус један – 11:10. Црвено-бели имају малих проблема са извођењем слободних бацања, али то покушавају да анулирају добром игром у одбрани, пошто Ефес не успева да се разигра у нападу, греши, избацује лопту у аут и прави фаул у нападу, закуцавањем то кажњава Кузмић, а затим Симоновић повећава на плус шест – 16:10.

Није бриљирала ни Звезда у првој четвртини, али је успела да овај период игре добије са четири поена предности – 20:16.

Ертел је помогао Ефесу да одржи прикључак у другој четвртини, а после две изгубљене лопте Гудурића турски тим поенима Данстона пораванава резултат – 27:27. Гренџер је погодио тројку после поена Џенкинса за кратко минимално вођство вођство свог тима. Ипак, Звезда брзо реагује серијом 5:0 поенима Џенкинса и Симоновића за 34:30, па Перасовић тражи тајм-аут.

16. Галатасараy 21 6 15 1676:1774

Успео је турски тим да спречи Звезду да се разигра, узвратио је прво поенима Браун, а онда је прилику за 2+1 искористио Браун за плус један. Џенкинс је уписао већ трећу личну грешку, а Данстон са пенала постиже нове поене, Ефес води 40:34.

И после тајм аута Радоњића настављена је Звездина криза и серија Ефеса, а Брендон и Браун одводе свој тим на, за до сада, максималних плус 11 – 34:45. Јовић је изнудио фаул, али је промашио оба слободна бацања. Гренџер је још једном послао црвено-беле на линију пенала, Симоновић коначно прекида налет противника, после серије 15:0.

Прво полувреме завршено је резултатом 47:36 за гостујућу екипу, која је у другој четвртини Звезди убацила 31 поен.

Безидејно је Звезда играла на почетку другог полувремена, а Ефес је наставио тамо где је стао на крају првог полувремена и продужио своју серију – 36:54. Волтерс постиже прве поене за свој, а на другој страни лаке поене имао је Данстон.

Ипак, после тајм аута Звезда је узвратила серијом 6:0, заиграла је боље у одбрани, па је после минус 18 смањила заостатак – 46:56, пре свега због расположеног Џенкинса. Могла је Радоњићева екипа да спусти на једноцифрени минус, али је Симоновић промашио тројку. Ефес је у нападачкој кризи, Перасовић не успева да пронађе праву петорку, али Волтерс поентира на другој страни – 48:56.

Џенкинс је носио Звезду два и по минута пре краја треће четвртине, погодио кош уз фаул (50:56), али је промашио додатно слободно бацање, док Ефес наставља да греши.

После изгубљене лопте Симоновића, Џенкинс прави четврти фаул, а Ефес постиже један поен са пенала – 50:59. Мали број поена у трећој четвртини, а турски тим је поред свих проблема успео да сачува вођство. Овај период игре припао је црвено-белима, пошто је са слободних бацања у финишу прецизан био Гудурић – 52:61.

У прва три минута последње четвртине Звезда је постигла само два поена и омогућила Ефесу да се поново разигра и дође до максималних плус 20, преко расположеног Дешона Томаса – 54:76. Гудурић је одмах смањио тројком.

Турски тим је стекао и 22 поена предности, а потом се опустио што је Звезда искористила и направила серију 8:0. Црвено-бели су деловали уморно на терену, Ефес у лаганом ритму ишао ка победи 86:72.