• Почетна
  • ДРУШТВО
  • Транс тркач који би завршио последњи међу мушкарцима освојио 3 женска првенства
Прочитај ми чланак

Транс тркач који би завршио последњи међу мушкарцима освојио 3 женска првенства

0

Атлетичар Технолошког института у Рочестеру „Сади“ Шрајнер, који тврди да је жена, однео је злато у тркама на 400 и 200 метара, док је такође оборио универзитетске рекорде у женској категорији.

Шрајнер се кандидовао за колеџ у свом атлетском тиму на отвореном у оквиру Лиге слободе, интерколегијалне атлетске конференције дивизије III у Њујорку.

Док би га његова времена од 55,07 на 400 метара и 24,14 на 200 метара поставила као последњег на мушком првенству одржаном од 3. до 4. маја, успео је да обезбеди прва места против жена са којима се такмичио.

Шрајнер је трчао као коначни тркач штафете 4 x 400 метара. Иако је његов тим био на четвртом месту када је примио палицу, Шрајнеров део трке одрадио је за 54,91 секунду, што је његовом тиму обезбедило победу од три секунде, што је велика предност на 400 метара.

Последњи тркач мора или да надокнади место за лидера трке или да сачува вођство које су обезбедили бивши тркачи. Шрајнер не само да је надокнадио прелазак са 4. на 1. позицију, већ је то учинио и са великом раздаљином између њега и другопласираног.

Док су мушка времена сигурно била победничка у женским тркама, нису била толико импресивна у поређењу са резултатима мушких трка.

„На пример, његово време на 100 метара од 11,72 секунде га је сврстало на 20. место међу мушким спортистима када се такмичио као дечак у средњој школи Хилсборо, али би га то позиционирало као лидера у категорији жена. Слично томе, његова садашња забележена времена на шампионату Либертy лиге оставила би га на последњој позицији међу мушким такмичарима“, известио је Natural News.

Активисткиња против мушкараца у женском спорту изјаснила се против победе, наводећи је као пример зашто туже Националну академску атлетску асоцијацију (НЦАА) због санкционисања такве активности.

Инфоворс је недавно објавио како је покренута тужба због забране бављења спортом девојкама из средње школе јер су одбиле да се такмиче против момака у такмичењу у бацању кугле.