Прочитај ми чланак

ОВАЈ ЧОВЕК ИМА 100 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРА, наводни је организатор протеста Жутих прслука

0

Париз -- Најбогатији Француз и генерални директор ЛВМХа, Бернар Арно, придружио се листи најбогатијег светског тројца чије богатство прелази 100 милијарди долара.

Тако се уз Џефа Безоса и Била Гејтса, овај 80-годишњи предузетник сместио на трећу позицију Блумберговог индекса богатства са својих 100,4 милијарди долара, чиме је с листе „срушио“ Ворена Бафета.

Поређења ради, Арноово богатство од 100,4 милијарди долара износи чак три одсто француске економије.

За свој велики скок на листи најбогатијих он може да захвали управо расту цене деоница ЛВМХ од чак 43 одсто. Само ове године његово богатство порасло је за готово 32 милијарде долара.

Иначе, Арно контролише готово половину познатог француског модног ланца у чијој се групацији, осим „Луис Витона“, налази још 70 светски познатих брендова. Само неки од њих су Белведере, Дом Пéригнон, Хеннессy, Моëт & Цхандон, Сепхора, Цéлине, Диор, Фенди, Кензо, Марц Јацобс, Булгари…

Власник је француског листа Ле Парисиен а у његовом поседу је и Л’Ецхо који су са симпатијама писали о протестима Жутих прслука. Постоје процене да је Арно организовао Жуте прслуке да би срушио Макрона, кога је, како многи тврде управо он и довео на власт, и ослабио Ротшилде. Један је од првих инвеститора у Нетфликс.

Од младости је наклоњенији политичкој десници. Венчани је кум Николе и Сесилије Саркози. У изванредним су односима а успео је да Саркозијеву другу жену, бившу манекенку Карлу Бруни, љубитељку бренда Ив Сен Лоран „обуче“ у Диор.
Када је социјалиста Франсоа Оланд заменио Саркозија на место лидера Француске, Арно је аплицирао за белгијско држављанство. Ипак, како су писали медији, одустао је од тог покушаја и објавио да ће наставити да плаћа порез у својој домовини.

Арно је рођен је у породици богатих индустријалаца. Дипломирао је на париском политехничком факултету, када се придружио очевом бизнису. Обожава тенис, труди се да води здрав живот. Описују га као перфекционисту, пријатеља уметника, колекционара уметнина – у његовој дневној соби висе слике Ворхола и Пикаса.