КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Живковић водио ‘орлиће’ до победе, пала Андора

0

Andrija-Zivkovic-Srbija-uefa-com

У 6. колу 2. групе квалификација за Европско првенство играча до 21 године Србија је као гост декласирала Андору 4:0 (2:0).

Јунак победе “орлића” био је Андрија Живковић који је оправдао позив селектора Томислава Сивића, иако не игра у дресу Партизана. Крило “орлова” је два пута асистирало саиграчима и тако помогло нашем тиму да отвори ривала.

Србија је повела у 29. минуту када је Живковић упослио Бабића, а штопер Реал Сосиједада погодио мрежу. До другог гола чекало се 11 минута, а поново је био асистент Живковић. Овога пута мрежу је затресао играч Палерма Ђурђевић.

У другом делу игре наш тим је постигао још два гола. Прво је у 59. минуту Ожеговић био прецизан са “беле тачке”, да би у 88. минуту резервиста Мараш постигао гол после асистенције Лукића.

Србија је тренутно друга на табели са 13 бодова, три мање од првопласиране Италије и бодом више од Словеније.

Извор: hotsport