Прочитај ми чланак

Врховни масон ради за државу пројекат обележавања почетка Првог светског рата!

0

mason logo1
(Ало)

Зоран Ненезић, бивши велики мајстор Велике ложе Југославије, ангажован је у Министарству културе и информисања и Историјском архиву Србије, где је задужен за пројекат обележавања стогодишњице почетка Првог светског рата.

Ненезића је, како сазнајемо, за те послове препоручио Драган Коларевић, помоћник министра културе и информисања, који је у марту говорио и на промоцији Ненезићеве нове књиге о слободном зидарству.

Од Живковића до Кнежевића

Ненезић у својим књигама као масоне новог доба помиње Зорана Живковића, бившег премијера, Бојана Пајтића, председника војвођанске владе, Светозара Чиплића, бившег министра за људска и мањинска права, Сашу Драгина, бившег министра пољопривреде, али и напредњака и актуелног министра пољопривреде Горана Кнежевића.
Ненезић у својој публикацији објављује и мејл драмског писца и некадашњег посланика ЛДП-а Ненада Прокића, чије је чланство суспендовано после несугласица са Петром Костићем, првим човеком Регуларне велике ложе Србије.

Ненезић је у разговору за наш лист потврдио да у Архиву ради на одређено време и да не зна да ли ће му после 18. августа уговор бити продужен. У Министарству је активан као члан комисије за периодичне публикације, а за себе каже да, као и до сада, није чиновник ових државних институција. Он, међутим, није био расположен да прича о себи у слободном зидарству.

– То што сам у Архиву ангажован за 40.000 динара није никаква сензација, као и то да сам слободни зидар. То нема никакве везе с мојим послом овде. Мешате приватно и пословно. Зашто је чудно да у Архиву ради неко ко је дугогодишњи истраживач и ко је објавио 5.000 штампаних страна о историји? Зашто вам је важно ко ме је препоручио?

Чим питате откуд ја у Архиву, не верујем да имате добру намеру – рекао нам је Ненезић, који је завршио српски језик и књижевност на Филолошком факултету.

Ненезић је аутор неколико књига о слободном зидарству. Постоје тврдње да је управо он заслужан за поновно успостављање масонског рада на просторима бивше Југославије. За великог мајстора Велике ложе Југославије изабран је 1990, а после је наводно искључен из масонске организације.

Последњу књигу „Српско слободно зидарство 1764-1914“ подржао је и Коларевић као говорник на промоцији у марту у Ваљеву. Коларевић је својевремено са Ненезићем урадио и интервју за РТС.

На наша питања да ли је Зоран Ненезић још члан комисије Министарства културе и које, када је ангажован у Министарству, али и у Архиву, шта га квалификује да обавља те послове и на чију препоруку је дошао у Министарство и Архив, од Драгана Коларевића смо добили штури одговор.

– Зоран Д. Ненезић није био члан ниједне комисије у сектору за информисање и медије у 2013, то јест, у периоду у којем ја водим сектор. Нисам надлежан за остала питања – одговорио је Коларевић.