Прочитај ми чланак

СРБИ-ПОКУСНИ КУНИЋИ Вучић тестира нове лекове за фармако мафију?!

0

Експерименталне вакцине против КОВИД-19 су прво свом народу "увалили" Вучић и његов Биби како га зове из милоште (смењени премијер Израела Нетанјаху оптужен за корупцију), с тим што се Бењамин излетео и напао Фајзер да Израелу дугује милионе евра за вакцине (нелогично је да продавац дугује купцу ако није плаћање зарад тестирања) и убрзо након тога је отишао у политичку пензију, а Израел све време муку мучи з бог тих вакцина.

У то време је и менторка ове двојице Ангела Меркел несвесно (или свесно) признала да су Срби и Јевреји заморчићи фармако мафије (баш као и у Аушвицу):

„Немачка не жури са набавком вакцина против КОВИД-19, прво да видимо како су се показале у Израелу и на Балкану где је у току масовна вакцинација становништва“.

Након тога су и све остале народе почели да вакцинишу, милом или силом, а због штетног дејства и масовног заражавања (уз бројне смрти) вакцинисаних,  сада је већ извесно да нема ништа од додатних набавки нових доза, па се фармако мафија хитно прешалтовала на експерименталне лекове уместо вакцина.

Први у ред за набавку и тестирање лекова на народу је стао Александар Вучић, исто као и за вакцине и обавестио Србе да „преговара око набавке“. Услови – непознати, цена – непозната, састав лекова – непознат, провизија политичара и лекара – непозната. Али ваљда рачунају, Србе ћемо лакше да убедимо да једу него да се боду…

Ускоро можемо да очекујемо нову агресивну кампању у корона медијима: „Антипилулаши, ждерете нездраво и ГМО, а нећете укусне и лековите таблете против КОВИД-19 јер сте затуцани“.

Портал Нова пише да је Вучић „очигледно завршио причу са вакцинама“, па сада прелази на лекове, што произилази из изјава председника последњих неколико дана. Он је наиме у Дубаију говорио о оралном антивирусном леку компаније „Фајзер“ и открио да преговора о првим дозама (ко га је овластио?!), иако тај медикамент не постоји на тржишту јер нема доказа о његовој успешности и безбедности пошто су тек започета клиничка испитивања.

Вучић је нагласио је да се ради о иновативним новим лековима (то је причао и када је спомињао вакцине), који могу добро да заштите од овог вируса, и нагласио је да је спреман да плати колико год је потребно (народних пара), јер је живот најважнији.

„Разговарамо и са Фајзером око таблета које су скупе. Живот је најскупљи и најважнији“, истакао је он, али као и до сада прећутао је по којој цени набавља и колика је провизија.

А шта каже струка?

„Не можемо да набавимо нити да користимо лек који није прошао сва клиничка испитивања. Искрено, са становишта економије, не знам како то функционише и да ли ми као држава можемо да ‚капаришемо‘ неки производ, па чим буде спреман за употребу, да нам га доставе. Сада не знамо ништа о леку који је поменуо председник и мало је вероватно да се о њему већ разговара, кад знамо да испитивања нису готова. Чини ми се, нажалост, да би наши људи пре узели лек, па чак и непроверени, неиспитан до краја, него примили вакцину. Ипак, без обзира на све, морамо наставити са кампањом вакцинације, објашњава за Нова.рс проф. др Радан Стојановић, клинички фармаколог и токсиколог.

Само два дана након приче “о Фајзеру и њиховом новом леку”, председник Вучић изјавио је да је Србија успела да обезбеди најбољи лек за лечење коронавируса у виду инфузије, и да је набавила око 500 доза.

„Верујемо да можемо да спасимо 100 до 200 живота са 500 доза, па ћемо да покушамо да набавимо још, јер једна та доза је око 5.000 долара“, рекао је он.

Ипак, у Агенцији за лекове и медицинска средства кажу да још нису добили захтев за набавку новог лека и да не знају о каквом препарату је реч?!

„Није нам стигао никакав захтев за набавку новог лека, али ако је председник рекао да је обезбеђен, верујем да ће ускоро стићи. Вероватно је у питању моноклонско антитело. Можда је у питању донација, а можда ће га држава купити, још не знамо јер није покренута процедура за увоз. Морамо прво да утврдимо да ли се ради о безбедном и ефикасном леку. Увезли смо већ бамланивимаб и регенерон, тако да Србија има једну терапијску групу која се даје пацијентима. Мислим да се овога пута ради о Глаксовом препарату. Кад нам стигне захтев од фирме, коју за увоз овласти Министарство здравља, тек тада можемо да уђемо у процедуру набавке“ објашњава за Нова.рс др Саша Јаћовић, директор Агенције за лекове и медицинска средства, чијим радом је режим задовољан.