Прочитај ми чланак

Шеклер вређа народ: Вакцина је тест интелигенције!? Ко је неће – глуп је!

0

Београд, Ниш -- Доктор Миланко Шеклер изјавио за ТВ Прву да појава делта соја у Србији не мора нужно да значи да нас чека гори сценарио.

Делта сој, некада звани индијски сој, један је од облика који је мало различит од осталих сојева коронавируса. Он каже да би се за сада, када се говори о том соју, требало држати чињеница – а то је да највише искустава с њим има Велика Британија, јер сада је међу новозараженима тамо 100 одсто инфицирано делта сојем.

Screenshot/TV Prva

Према речима др Шеклера, тај сој јесте заразнији, односно лакше је преносив. „Али оно што нас треба да занима је да све вакцине штите, као и све оне мере које имамо маске, дистанца“, рекао је он и подсетио да су се сличне приче причале и када је у Србију стигао британски сој.

„И шта се променило? Ништа. Вакацинација се наставила“, истакао је он за ТВ Прву.

Он каже да сматра да ово не мора нужно да буде корак у лошем смеру.

Упитан колика је опасност за децу, када је реч о инфекцији делта сојем, др Шеклер каже да јесте тачно да је међу новозараженима у Великој Британији велики број деце, што је и очекивано, с обзиром на то да је вакцинација деце почела знатно касније и да се не вакцинишу сва деца. Али објашњава да је за нас битно неколико ствари.

„То је број оболелих међу вакцинисаном популацијом, а у Британији он износи један на тридесет. Међу инфициранима највише је благих симптома. Такође, нема деце у болницама и то ми даје знак за оптимизам“, казао је др Шеклер.

Рекао је и да није задовољан бројем потпуно вакцинисаних грађана у нашој земљи, напомињући да је сада потребно заинтересовати млађу популацију за вакцинацију. Уколико се грађани вакцинишу, опасност од делта соја је мала, напоменуо је.

На питање шта нас чека на јесен, ширење делта соја или нешто друго, Шеклер каже да се боји да нас чека сценарио као у фудбалу: „Супер кренемо и на крају изгубимо“.

„По мени је ово као тест интелигенције, имаш нешто што цео свет показује да је излаз, дакле ти то имаш, доступно ти је, а ти нећеш“, објаснио је др Шеклер и додао да има пријатеље из иностранства који прелазе преко 1.000 км да дођу да се вакцинишу, док грађани Србије који живе 400 метара од пункта то неће.