Прочитај ми чланак

НАКОН БРОЈНИХ ИЗУМА Жељко Митровић планира нови бизнис који угрожава животе

0

"На тако малој воденој површини апсолутно је небезбедно и неодговорно да се вози парасејлинг, и не бих то препоручио никоме. Да не помињемо да би осим што се на тај начин ризикују животи људи, то између осталог било и кршење закона, јер глисирање по уредби Лучке капетаније Београд није дозвољено нигде на територији града. Тачније, глисирање је забрањено између нултог и седмог километра што се тиче Саве, и између 25. маја и Куле Гардош на Дунаву, што значи да то обухвата и онај потез Дунавца и цео потез око Великог ратног острва", каже за Нова.рс Алекса Машић, менаџер у спорту, инструктор и репрезентативац скијања на води, дугогодишњи кајтер, професионални возач чамца.

Након бројних Митровићевих направа и изума, међу којима су и покушај спејс шатла ком је оригинални изумитељ наденуо назив “флyинг цар”, робота са којим можете имати конверзацију, ролера на млазни погон, и незаобилазног озонирања, дошао је на ред и парасејлинг на води. Иако се подразумева да је на води, кажемо то, јер је власник ружичасте телевизије покушао да ово летење изведе и изнад копна. И погађате? Наравно, успело је.

Foto:Screenshot/Instagram/zeljkomitrovic

Ипак, схватио је да ће ово са летењем изнад воде боље ићи, па је свој нови изум испробао изнад Саве и Дунава, и то са поносом поделио и са пратиоцима на друштвеним мрежама уз одговарајући пост:

“Испробао сам успешно и парасејлинг на Дунаву и Сави, потпуно је безбедно са овим професионалним пловилом са хидраулиц̌ним витлом, који је Пинк група увезла! Сви моји фоловери и радници Пинка, добиц́е један сат дневно за бесплатан парасејлинг! У неком од следец́их постова објавиц́у телефон за резервације термина!”

Недавно је Митровић и у дневнику на својој телевизији у ударном термину рекламирао свој нови феноменални бизнис, објаснивши тада како су погодности ове двеју река веома слабо коришћене, па је он, ето, решио да то сад уради и тако ваљда обогати садржај којег по рекама, како он сматра, изгледа нема довољно.

 
 
 
 
 
Погледајте ову објаву у апликацији Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Isprobao sam uspesno i parasejling na Dunavu i Savi, potpuno je bezbedno sa ovim profesionalnim plovilom sa hidrauličnim vitlom, koji je Pink grupa uvezla! Svi moji foloveri i radnici Pinka, dobiće jedan sat dnevno za besplatan parasejling! U nekom od sledećih postova objaviću telefon za rezervacije termina!

Објава коју дели Zeljko Mitrovic (@zeljkomitrovic) дана

Да је то и другима падало на памет, али да ова цела акција и није толико безбедна и лако изводљива, без да се успут не прекрши и закон, за Нова.рс говори менаџер у спорту, инструктор и репрезентативац скијања на води, дугогодишњи кајтер и професионални возач чамца.

“На тако малој воденој површини апсолутно је небезбедно и неодговорно да се вози парасејлинг, и не бих то препоручио никоме. Да не помињемо да би осим што се на тај начин ризикују животи људи, то између осталог било и кршење закона, јер глисирање по уредби Лучке капетаније Београд није дозвољено нигде на територији града. Тачније, глисирање је забрањено између нултог и седмог километра што се тиче Саве, и између 25. маја и Куле Гардош на Дунаву, што значи да то обухвата и онај потез Дунавца и цео потез око Великог ратног острва”, каже Машић, који је између осталог и спасилац горске службе спасавања, због чега се много пута нашао у екстремно опасним ситуацијама, које је с успехом превазишао.

Он објашњава и због чега је изводити овакву акцију на рекама и крајње небезбедно.

“Такође треба имати у виду и то да кад је леп дан, да је и речни саобраћај густ, и да тада изађе милијарду чамаца и још толико људи који често не знају да возе чамце и скутере, глисере, бродиће или су прилично неискусни у томе, нити гледају да ли у води има купача. Када на то додате још и глисер који вуче падобран, можете да замислите који хаос може да настане”, прича он, и објашњава да је и сам имао идеју да се тиме бави, те зашто се то није догодило.

“Пре пар година сам и сам хтео то да почнем да радим, а онда сам разговарао и са речном полицијом, која ми је затим детаљно предочила ситуацију и указала ми на законе који то не дозвољавају. И баш из тог разлога што су људи хтели да лете искључиво у близини града, схватио сам да је то у ствари мало немогуће. Кад бих се за то одлучио, морао бих да их возим ван територије града, тамо негде око Вишњичке бање и иза шпица Аде Међице, у супротном би то било кршење закона. С друге стране, иако не мора да се глисира нон-стоп током летења, мора да постоји та могућност, због безбедности, да би чамац могао да изглисира понекад како би падобранац могао да слети, а то, као што сам већ рекао, на највећој површини река није дозвољено управо због безбедности. Дакле, ово би било изводвљиво једино ван територије града, што ћу, ако се за то одлучим, једино тако радити и ја”, завршава Машић за Нова.рс.

Иако се на снимку Жељка Митровића, међутим, град може видети као на длану, али и поприлична гужва у речном саобраћају испод, можда је он додуше планирао да убудуће парасејлингује тамо где живе душе нема. Мада, судећи по егзибиционистичком духу власника “ружичасте телевизије”, то вероватно баш и није опција. Наравно, увек постоји и могућност да се закон заобиђе, што Митровићу не би био први пут.