• Почетна
  • СВЕТ
  • Запамтите ова лица: Због ових људи Сирија ће бити бомбардована!
Прочитај ми чланак

Запамтите ова лица: Због ових људи Сирија ће бити бомбардована!

0

Dzon-Mekejn-Barbara-Bokser-Dzim-Ris

(Телеграф.рс)

Људи који покушавају да одлуче о судбини неколико милиона сиријске деце имају између 40 и 80 година. Ипак, до коначног усвајања њиховог плана остало је још неколико дана.

Први корак у покушају да буде пронађен било какав правни основ да народ Сирије буде бомбардован догодио се на седници Одбора за спољну политику Сената САД, усвајањем резолуције о војном нападу на ову земљу. Подршку (још једном) америчком бомбардовању цивила на овај начин дало је тело у коме је просек година 60.

Помозите рад Србин.инфо! Да и даље останемо независни, српски, православни, анти-глобалистички сајт.

Наиме, Одбор за спољну политику Сената САД има 18 чланова. Устав ове земље као критеријуме за чланство у Сенату (који броји 16 оваквих одбора) прописује следеће: сенатори морају имати најмање 30 година, морају бити грађани САД најмање девет година уназад од тренутка номинације и морају бити мештани државе коју у Сенату намеравају да заступају.

У овом тренутку, у Сенату је 10 чланова Демократске странке и 8 чланова Републиканске партије: Боб Менендез, Барбара Боксер, Бен Кардин, Џени Шехин, Крис Кунс, Дик Дурбин, Том Јудал, Крис Марфи, Тим Кејн, Ед Марки, Боб Коркер, Џим Риш, Марко Рубио, Рон Џонсон, Џеф Флејк, Џон Мекејн, Џон Барасо, Ранд Пол.

Најстарији међу њима су Џон Мекејн (77), Барбара Боксер (73) и Џим Риш (70). Са друге стране, “млађи” део чине сенатори Марко Рубио (42) и Крис Марфи (40).

За америчку интервенцију у Сирији гласали су: Боксер, Кардин, Шехин, Кунс, Дурбин, Менендез, Кејн, Коркер, Флејк и Мекејн.

Интересантно је да је најстарији сенатор, републиканац Џон Мекејн, док је у одбору трајала расправа о Сирији, време “убијао” играјући покер.

Према овој резолуцији, интервенција у Сирији требало би да траје 90 дана и не би требало да подразумева копнене трупе. Међутим, ову резолуцију најпре треба да потврди Сенат, а потом и Конгрес, а за резултате тих гласања свет ће чекати до 9. септембра.

До тада, преседник САД по свету али и код куће покушава да обезбеди подршку за ову акцију, а свету остаје да се нада да ће га амерички парламентарци изненадити као и британски.

(Телеграф.рс)