Звезда после драматичног финиша изгубила од Олимпијакоса у 500. мечу у Европи

0

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Олимпијакоса 81:79 у 13. колу Евролиге.

Изабраници Саше Обрадовића нису успели да у узбудљивој завршници савладају госте из Пиреја.

Један од трагичара је Џони О’Брајант који је на шест секунди до краја имао слободна бацања да донесе Звезди предност.

Погодио је једно слободно и резултат на семафору био је 79:79. Олимпијакос је имао последњи напад о којем ће се причати наредних сати. Код убацивања лопте, Спанулис је одгурнуо Лазића и бацио га на паркет, а арбитри нису досудили фаул у нападу.

Након тога искусни Јоргос Принтезис погодио је уз фаул на три секунде до краја. Промашио је додатно слободно, Звезда за кратак период није успела да организује напад и доживела је пораз.

Црвено-бели одлично су отворили утакмицу и серијом Корија Волдена дошли су до +6, 11:5. Потом је у игру ушао и Џони О’Брајант који је наставио тамо где је стао његов сународник погодивши две тројке и двојку.

Бриљирала је Звезда у првом периоду, предност је расла и на крају десетоминутног периода резултат је био 30:16.

Током друге деонице екипа Саше Обрадовића одржавала је предност која се кретала између осам и 13 поена.

Треба напоменути да је суђење у првом полувремену било дискутабилно, те су гости из Пиреја задовољни отишли на петанестоминуту паузу јер су имали „свега“ осам поена заостатка – 45:37.

Утисак је био да екипа са Малог Калемегдана игра много боље него што је то семафор показивао.

У трећој четвртини екипа Јоргоса Барцокаса потпуно је ухватила прикључак. Ерон Херисон покренуо је серију и до краја трећег периода гледали смо велику борбу.

У последњу деоницу ушло се са резултатом 62:61 за Олимпијакос.