ТОТАЛНИ ТРАНС Јувентус победио Интер после нестварног преокрета у последњем минуту

0

Стара дама 25. коло Серије А памтиће по историјском мечу вредном титуле.

Фудбалери Јувентуса после меча препуног преокрета и драме успели су да победе Интер 3:2, иако су губили 2:1 до 87. минута, и тако дођу до можда и кључне победе у борби за титулу најбољег у Серији А.

Прво полувреме протекло је у знаку гостију који су већ у 13. минуту повели преко Косте. Када је само два минута касније Већино неопрезно и намерно направио прекршај за црвени картон Интер је морао да јури предност са играчем мање.

СЕРИЈА А – 35. КОЛО:

Субота
Рома – Кјево 4:1 (2:0)
(Шик 9, Џеко 40, 67, Ел Шарави 66 – Инглезе 88)

Торино – Лацио 20.45

Ипак, оно право је тек следило у другом делу јер су домаћи играчи пронашли начин како да буду и те како агресивни.

Тако су већ на старту са играчем мање дошли до изједначења. Играо се 52. минут када је Икарди после прекида остао сам у шеснаестерцу и главом постигао свој 27 гол ове сезоне.

Могао је Јувентус да поведе, а најизледнију шансу имао је Игуаин у 62. минуту када је обишао голмана Хандановића, а затим промашио празан гол.

Занимљиво је да он у последњи 5 утакмица није постигао нити један погодак.

Управо се тај промашај Игуаина обио његовом тиму о главу само 2 минута касније када је Иван Перишић прошао по левој страни, упутио центаршут по земљи кроз петерац.

На лопту је налетео Барзаљи и послао лопту у сопствену мрежу.

Али и то није било све. Права драма је тек почела, и то у последњим тренуцима меча.

Када је изгледало да су мале шансе да Јувентус може било шта да промени Квадрадо је пролетео по десној страни шутирао у даљи угао, лопта се одбила од Шкрињара и погодила мрежу за 2:2 и велико славље навијача Старе даме.

Потом, само два минута касније, Игуаин је успео да прекине голгетерски пост и постигне још један, победоносни, гол за велику победу Јувентуса и потпуни шок навијача Интера на трибинама.