СП ФУДБАЛ: Колумбијци са три победе у групи крећу на Уругвај (Ток меча)

0

japan-kolumbijafudbal 711

Са максималних 9 бодова Колумбија је освојила прво место у групи.

Фудбалери Колумбије завршили су као први у Групи Ц, пошто су у последњем колу са 4:1 победили Јапан на Светском првенству у Бразилу.

Колумбија ће у осмини финала Мундијала играти против Уругваја.

Стрелци за Колубију у Кујаби били су Хуан Квардадо у 17. из пенала, Џексон Мартинез у 55. и 82. и Џејмс Родригез у 90. минуту, док је једини погодак за Јапан постигао Шинђи Оказаки у 45

Ток меча:

22:00 (1) – Почела је утакмица између Јапана и Колумбије

Јапан           1
Колумбија 4Састави тимова:

Јапан: Кавашима, Учида, Хонда, Нагатомо, Оказаки, Кагава, Окубо, Аојама, Коно, Хасебе, Јошида.

Колумбија: Оспина, Аријас, Армеро, Квадрадо, Гуарин, Мехија, Баланта, Рамос, Квинтеро, Џексон, Валдес.

Група Ц:
Колумбија         3 3 0 0 9:2 9
Грчка                   3 1 1 1 2:4 4
Обала Слонов.  3 1 0 2 4:5 3
Јапан                   3 0 1 2 2:6 2

22:12 (12) – Јапан на старту утакмице има већи посед лопте

Фудбалери Јапана ушли су агресивније у меч, пошто им је потребна победа за евентуални пласман у осмину финала СП. Колумбија је већ обезбедила осмину финала и игра стрпљиво.

22:17 (17) – ГОЛЛЛЛ!!! Колумбија води 1:0!

Колумбија долази до вођства од 1:0. Коно је у свом шеснаестерцу оборио Рамоса, а судија је показао на белу тачку. Квадрадо је био прецизан са 11 метара.

22:30 (30) – Колумбија одржава вођство

Колумбијски фудбалери после пола сата игре и даље воде 1:0. Колумбијци одржавају вођство, док Јапанци покушавају да дођу до шансе за постизање гола.

Јапанци све даље од пласмана у осмину финала СП. Хонда је два минута касније покушао из слободног ударца, али је његов ударац завршио поред гола.

22:45 (45+1) Оказаки доноси изједначење ГООООООООООООЛ 1:1

Јапански репрезентативац је иако је био ометен и на леђима имао Колумбијског играча, успео да дохвати лопту главом и смести је у мрежу, за изједначење, којим се отишло на одмор.

23.02 (46′) – Почело је друго полувреме

23:15 (55′) – Гол Џексона Мартинеза за друго вођство Колумбије ГООООООООООООЛ 2:1

– Добра акција Колумбијаца, у којој су имали неколико додавања да би Џекосн Мартинез погодио гол.

23:24 (66′) – Јапанци имају јалову иницијативу

Тим селектора Закеронија после примљеног гола напада, али не угрожава гол Колумбије.

23:41 (83′) – Џексон Мартинез послао јапанце кући ГООООООЛ 3:1

– Сјајно је нападач Колумбије примио лопту, заломио противника и погодио гол за прво место у групи и победу над Јапаном.

23:49 (90′) – И Џејмс се уписао у стрелце ГООООООЛ 4:1

Феноменална акција и реакција Џејмса са 4:1