Сосиједад срушио Барсу, Атлетико пришао на само три бода, Реал на четири

0

krisiФудбалери мадридског Реала победили су на свом терену екипу Еибара 4:0 у 32. колу шпанске Примери. Краљевски клуб уписао је шести тријумф заредом и тако бар на кратко заборавио тежак пораз од Волфсбурга у Лиги шампиона.

Стрелци за Реал били су Хамес Родригез у петом, Лукас Васкез у 18, КристијаноРоналдо у 19. и Хесе Родригез у 39. минуту. Португалац је уз гол додао и две асистенције и тако израстао у најбољег појединца дуела на Сантијаго Бернабеуу.

Екипа Зинедина Зидана сада има четири бода мање од водеће Барселоне, али и утакмицу више.

Атлетико је одлично одиграо у Барселони и остао у борби за титулу са Месијем и дружином. До победе је тим Дијега Симеонеа дошао у другом делу, а победу је оверио тек у финишу јер су се нападачи Јорганџија пре тога испромашивали. Завршни ударац задао је Коке у 89. минуту.

Сосиједад је голом Ојарзабала зауставио Барселону, па су Каталонци са два везана пораза сада само три бода испред Атлетика и четири далеко од Реала на шест кола до краја.