Одличан Ноле, Троицки још бољи!

0

Сјајном игром Виктор је победио Аргентинца Хуана Монака са 3:0 (7:5, 7:5, 6:3) и у мечу за пласман у четвртфинале састаће се  са Новаком Ђоковићем који је победио Чеха, Радека Штепанека, са 3:1 (4:6, 6:2, 6:2, 6:2).

Како је играо Виктор Аргентинац није имао ни у једном тренутку шанси да преокрене меч у своју корист. Ноле уопште неће имати лак посао у српском дербију, иако води са резултатом 11:1 јер  Виктор је у топ форми.

Меч Новак Ђоковић – Редек Штепанек:

ПРВИ СЕТ
0:1 Штепанек је први сервирао и спречио Новака да на старту направи брејк
1:1 Ђоковић је много лакше од противника стигао до свог првог гема
2:2 Без брејка на обе стране, добро бране гем на свој сервис оба тенисера, а једина разлика је што Новак висе прети и брже долази до својих поена
2:3 Најпер је Чех прокоцкао предност од 40:15, потом је Србин стигао до предности и није је искористио за брејк. Имао је и Штепанек своје предности, а гем је освојио после треће
3:3 И Новак је сигуран при свом сервису
4:4 Не мењају тенисери ритам на свој сервис
4:5 И када је било најпотребније Новак је стигао до две брејк лопте (40:15), али није искористио ниједну, а затим је Штепанеку препустио гем и ново вођство
4:6 И оно што је Ђоковић пропустио пошло је за руком Штепанеку – стигао је до првог брејка на крају првог сета и тако повео са 1:0

ДРУГИ СЕТ
1:0 Али зато Новак враћа брејк одмах на старту другог сета
2:0 Потом је Ђоковић одбранио и свој сервис, па направио прву серију од два, везана, освојена гема
2:1 Радек зауставља Новаков залет
3:1 Новак враћа вођство од два гема
3:2 Вратили су обојца меч на старо – сваки брани гем на свој сервис
4:2 Један од дужих гемова припао је Новаку Ђоковићу
5:2 Како би осигурао сет и изједначење српски тенисер је направио брејк и дошао у прлику да сервира за сет
6:2 Освојио је Новак и гем на свој сервис, па изједначио меч на 1:1

ТРЕЋИ СЕТ
1:0 Новак је и на старту овог сета направио брејк и повео
2:0 А онда је по сценарију из претходног сета одбранио и гем на свој сервис па направио разлику од два поена
3:0 Новак је направио и други брејк за редом, а са тим и серију од 3:0 у гемовима
4:0 Штепанек се не предаје, али Новак осваја гемове
4:1 Освојио је Чех први гем у трећем сету.
5:1 Новак је на корак до освајања сета и вођства од 2:1.
5:2 Штепанек остаје у сету, али Ђоковић сервира…
6:2 Новак је повео 2:1 у сетовима. Трећи део игре добио је идентичним резултатом каи и претходни сет.

ЧЕТВРТИ СЕТ
1:0 Ђоковић је направио брејк на старту четвртог сета.
2:0 Новак повећава предност и сигурно корача ка пласману у осмину финала.
3:0 Још једном је српски тенисер одузео сервис Штепанеку.
4:0 Без изгубљеног поена Новак добија гем.
4:1 Штепанек је добио гем који је трајао чак 14 минута. Ђоковић није искористио неколико прилика да брејком дође на корак до победе.
5:1 За мање од минут Новак је добио гем.
5:2 Експресан гем за Чеха. У следећем Ђоковић сервира за пласман у осмину финала Вимблдона.
6:2 Победа Ђоковића. У осмини финала Новак ће се састати са Виктором Троицким!