„МУЧЕЊЕ ЛОПТЕ“ ФРАНЦУЗА И ЗВИЖДУЦИ, Данци остварили циљ, чека их Хрватска

0

Дан 13: Светско првенство у Русији. Утакмица трећег кола Ц групе Данска — Француска. Стадион „Лужники“ у Москви.

Французи изгледа „воле“ резултат 0:0. На четири претходна првенства су бар једну утакмицу завршили тим резултатом. И сада им је бод обезбедио прво место у групи. Одиграли су тактички, нападали чешће, али опет нисмо видели оно што смо прижељкивали од Француза. Можда оно најбоље чувају за осмину финалу, коју нису тако лако обезбедили, иако им група није била претерано јака. Данци су, када су чули за дешавања на мечу Аустралија — Перу, такође „подигли ручну“. Остварили су велики успех, дошли до нокаут фазе у којој ће се састати са Хрватском.

82′ Фекир покушава са 20 метара, одлично шутира али Шмајхел показује да је један од најбољих голмана на првенству.

Утакмицу групе Ц између Данске и Француске на стадиону „Лужники“ прати 78.011 гледалаца, што значи да су капацитети стадиона готово попуњени.

74′ Промашај Жируа након покушаја главом са неких 11 метара.

70′ Шут Фекира са ивице шеснаестерца, непрецизно

59′ Ериксен је шутирао са ивице шеснаестерца, али поред стативе.

Занимљивост: Данци ниједну од свих 18 утакмица које су одиграли на светским првенствима нису завршили резултатом 0:0.

46′ Почело је друго полувреме.

Још једно лоше полувреме Француске. Не играју „триколори“ како могу, како умеју… Много су боља екипа од Данаца, али у завршници су без идеје. Малтене сваку акцију су покушали да заврше на индивидуални квалитет појединаца, продором или ударцем из даљине. Засад без резултата. Данци сигурни позади, успевају да одоле брзим Французима, а и нападају чим се укаже прилика.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45’+ Жути картон за Јоргенсена

39′ Снажан ударац Гризмана, право у Шмајхела.

33′ Осман Дембеле фантастично шутира са двадесетак метара искоса, лопта одлази лево од гола.

Посед лопте 71:29 у корист Француске.

29′ Брза одлична контра Данаца по левој страни. Уследио је оштар центаршут по земљи, али Манданда некако први долази до лопте и отклања опасност.

Француска доминира тереном. Лопта у ногама је увек код њих, напада, убацује често у казнени простор, али досад без великих шанси, осим оног шута Жируа из 15. минута.

15′ Жиру покушава са ивице шеснаестерца, погађа малтене рашље гола, али голман је избацује у корнер.

1′ Почела је утакмица трећег кола групе Ц између Данске и Француске.