• Кошарка: Србија доживела пораз, у другој фази такмичења игра са …

Кошарка: Србија доживела пораз, у другој фази такмичења игра са …

0

FoNet-SRBIJA-BIH

(Танјуг, фото: Александар Левајковић)

Кошаркашка репрезентација Србије изгубила је вечерас у Јесеницама од Црне Горе са 83:76 (19:25, 15:12, 20:21, 29:18) у утакмици петог кола Б групе на Европском првенству у Словенији.

Селекција Србије доживела је пораз који, резултатски гледано, не боли и неће утицати на даљи ток такмичења. Српски кошаркаши пре овог меча осигурали су пласман у следећу фазу такмичења у коју ће „пренети“ две победе.

Изабраници Душана Ивковића такмичење у првој фази завршили су са три победе и два пораза. Противници селекције Србије у другој фази биће репрезентације Француске, Украјине и Белгије.

Селектор Ивковић вечерас је пружио шансу неким играчима који су у претходним утакмицама имали мању минутажу, а они су то искористили сасвим добро.

ЦРНА ГОРА: Вучевић 8, Бакић 2, Су. Шеховић 8, А. Поповић 10, Се. Шеховић 7, Секулић 6, Ивановић 8, Бјелица 11, Рајс 12, М. Поповић, Дубљевић 11, Дашић.

СРБИЈА: Недовић 5, Нем. Крстић 3, Мицић 4, Богдановић 14, Бјелица 11, Марковић, Калинић 7, Гагић 6, Нен. Крстић, Анђушић 3, Катић 19, Штимац 4.

Заблистао је Рашко Катић који је меч завршио са 19 поена, од чега је чак 15 дао у првом полувремену. Такође, Богдан Богдановић био је, мање-више, на висини задатка и вечерас стечено искуство могли би да буде веома важно у наставку ЕП.

Црногорци, са друге стране, су желели да поправе лошу слику са претходних мечева и да покажу да поседују квалитет, упркос отказу Николе Пековића.

После првог полувремена које је Србија боље одиграла, изабраници Луке Павићевића преузели су контролу у наставку, поготово у последњем периоду.

У занимљивој завршници Црногорци су стигли до победе, а најзаслужнији за то били су Никола Ивановић, Бојан Дубљевић и Милко Бјелица.

Сутра је на шампионату у Словенији слободан дан, а први мечеви друге фазе играју се у среду, 11. септембра.

Наши момци јуче су савладали Летонију и обезбедили пласман у другу фазу такмичење.

Утакмица је одиграна пред око 4.500 гледалаца у Подмежакла арени, а судили су Шпанац Хуан Артеага, Италијан Гверино Керебух и Словенац Сашо Петек.

Први термин, 14.30х:
А: Велика Британија – Украјина 68:87 (18:21, 13:27, 20:22, 17:17)
Б: Летонија – Македонија 76:66 (27:16, 22:20, 13:16, 14:14)
Ц: Грузија – Шпанија 59:83 (17:17, 12:24, 10:21, 20:21)
Д: Грчка – Финска 77:86 (23:22, 12:14, 12:21, 30:29)

Други термин, 17.45х:
А: Немачка – Израел 80:76 (12:20, 18:10, 22:19, 27:27)
Б: Литванија – БИХ 72:78 (18:18, 12:13, 22:26, 21:21)
Ц: Хрватска – Чешка 70:53 (16:17, 16:16, 15:9, 23:11)
Д: Италија – Шведска 82:79 (27:20, 16:28, 20.15, 19:16)

Трећи термин, 21х:
А: Белгија – Француска 65:82 (30:19, 16:15, 9:32, 10:16)
Б: Црна Гора – Србија 83:76 (19:25, 15:12, 20:21, 29:18)
Ц: Словенија – Пољска 61:71 (17:19, 9:17, 14.17, 19:18)
Д: Турска – Русија 77:89 (17:16, 23:23, 17:19, 20:31)

Пошто је Француска у А групи победила Белгију 82:65 (32:46, 50:19!), познат је и изглед табеле новоформиране Е групе друге фазе: