ПУЧЕ ЗВЕЗДА: Црвено-бели пред 5.000 Делија нису могли да сломе Бамберг

0

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Бамберга 69:75 (18:30, 16:13, 19:16, 16:16) у мечу 5. кола Евролиге, који је игран у Арени пред само 5.000 навијача.

Изабраници тренера Душана Алимпијевића сада имају две победе и три пораза док су Немци остварили три тријумфа.

Црвена звезда је веома лоше почела меч. Водила је само два пута после поена Матијаса Лесора (2:0 и 4:2). Немци су све време прве две деонице били у вођству, које је у једном моменту у првом кварталу износило и 13 поена (22:9). Звезда је после тога смањивала резултат, али није успела да се потпуно врати у дуел.

Чак је и кошаркаш Звезде Милко Бјелица на полувремену приметио да тим игра без довољно енргије и агресивнодти потребне да би се добио дуел у који се ушло са заостатком.

На истеку трећег квартала Звезда је после тројке Дангубића пришла на 54:50, али је у последњих 10 минута ушла са заостатком од шест поена 59:53.

На половини четврте деонице Звезда је пришла на 58:63, тада чак и пропустила напада за досатни пилазак, који је све време био „на дохват руке“. Рочести је био главни мотор свих покушаја Звездиног повратка који је после коша Лесора два и по минута пре краја био само кош далеко 69:67. То је нажалост било све што су домаћи кошаркаши урадили до краја меча.

Четврта четвртина

40. минут 69:75 – Крај меча

38. минут 67:69 – Лесор на зицер

37. минут 63:67 – Тројка Рочестија

35. минут 58:65 – Радошевић уз доста среће

34. минут 58:63 – Звезда хвата прикључак

30. минут 53:59 – Лаки поени Радошевића

30. минут 53:57 – Погађа Рочести

29. минут 54:50 – Тројка Дангубића

27. минут 50:43 – Звезда је опет у игри

24. минут 38:47 – Неспортска лична грешка Бранка Лазића

22. минут – 38:43 – Звезда је почела одлучније

Трећа четвртина

20. минут 34:43 – Звезда је на почетку примила много лаганих поена, а са друге стране напад није био ефикасан као у досадашњим мечевима

18. минут 34:43 – Звезда пропушта шансе да смањи заостатак за Немцима

15. минут 30:39 – Звезда је пришла на минус 6, али је пропустила неколико прилика да се потпуно врати у меч

13. минут 26:33 – Звезда се тргла поенима Бјелице и Апића

Друга четвртина

10. минут 18:30 – Лоша четвртина Звезде пре свега у одбрани

7. минут – 9:22 – Немачки тим је у серији 12:0

5. минут 7:10 – Екипе се смењују у вођству

1. минут 2:0 – Лесор је постигао прве поене на мечу

Прва четвртина

Иако су драстично променили тим током лета, црвено-бели и даље пружају веома добре партије у најјачем клупском такмичењу у Европи. После четири кола, имају скор 2-2.

Оба меча у Београду су решили у своју корист (Барселона и Макаби), а они су долазили после пораза на страни од Жалгириса у првом и Химкија у трећем колу.

– Ништа се није мењало од почетка Евролиге, наша обавеза је да сваку утакмицу одиграмо на највишем могућем нивоу. Показујемо напредак, свако од играча тражи улогу која је боља у односу на претходну. Лакше је после великих победа против Барселоне и Макабија, велико је самопуздање после тога, а свесни смо и прогнозе пре почетка Евролиге. Зато имамо додатну мотивацију и жељу да одиграмо што боље – рекао је тренер Звезде, Душан Алимпијевић.