Прочитај ми чланак

Сви на прасца: Да ли ће се поново отворити неки спорни случајеви породице Митровић

0

Већ дуже време на интернету траје жестока борба између Богдана Илића (Бака Прасе) и Жељка Митровића (Власник Пинк-а). У свим медијима сем интернета сви су упрли копља на „прасца“, ваљда жељни печења или лаке зараде.

Већ дуже време на интернету траје жестока борба између Богдана Илића (Бака Прасе) и Жељка Митровића (Власник Пинк-а). У свим медијима сем интернета сви су упрли копља на „прасца“, ваљда жељни печења или лаке зараде.

Једино на интернету Богдан успева да придобије публику на своју страну и „дислајкује“ Пинк културу и тековине Жељка Митровића. Да ли се сада води прва медијска битка између две цивилизације. Дигитални свет је напао аналогни свет. Дешава се права индустријска револуција новога доба.

Богдан Илић као представник неваспитане и самосвесне дигиталне генерације и Жељко Митровић, диносаурус из прошлога века, су укрстили копља. Оба на свој некултура

н и не примерен начин бране своје вредности. Ипак се поставља питање ко је овде већи грешник. Да ли нова генерација „клинаца“ која не зна за границе пристојности али зна за границе морала које не треба прелазити или пак не пристојни и без морала мејнстрим медији и традиција културе `90-тих.

жНи један медиј није напао Жељка и његово не поштовање закона и права на морално понашање, али зато су сви једва чекали да „мали прасац нападне обезбеђење“ или учини нешто не примерено, па макар и не био крив због тога, како би га разапели по свим медијима. Јавно тужилаштво после емитовања пар последњих видео прилога Богдана Илића, би мораоло да се запита колико и које оптужнице би требало да покрене или извади из фиоке против Жељка Митровића и Пинк-а. Неко мора да одговара, или Богдан за лажи или Жељко због истине која је речена.

Ових дана се води велики рат савремених медија и заоставштине прошлога века. Ко ће победити? Вероватно ће свако добити по нешто, али чини нам се да је ово почетак пада Телевизије и медија које смо познавали у прошлом веку. Прву ту трансформацију је већ доживео радио, који се већ малтене преселио на интернет и доживео свој преображај где сада има више интернет радио станица него традиционалних станица. Новине су на пола пута да доживе потпуни преображај. Да ли је сад на реду коначно и телевизија?