Звезда освојила рекордну, четврту титулу заредом

0

Фудбалери Црвене звезде освојили су 32. шампионску титулу, минималном победом над Војводином у мечу 34. кола Суперлиге Србије.

Црвено-бели из Београда су четири кола пре краја оверили титулу првака на свом стадиону, јер су сачували 12 бодова вишка у односу на Партизан.

Тим Дејана Станковића је четврти пут узастопно најбољи у држави и први пут је у историји нанизала толико титула.

Меч је решен у 13. минуту када је Синиша Саничанин затресао своју мрежу и отежао посао Војводини.

У наставку меча гости су на Маракани остали с играчем мање због неспортског старта Ђорђа Ђурића, па су Београђани против десеторице противника завршили посао.

Војводина је кренула боље и већ после тридесетак секунди умало је шокирала тим Дејана Станковића.

Шутирао је Миљан Вукадиновић са леве стране искоса, унутрашњим делом стопала, али је Милан Борјан успео да реагује.

Лопту је само одбио десно, где се нашао још један играч Војводине, Зукић, па је Борјан у неколико секунди имао две одличне одбране.

У првих десетак минута било је наговештаја да ће меч бити динамичан и трчало се добро са једне стране на другу.

Бен је дејствовао по десној страни уз Гајића и баш са те стране стигао је један кобан центаршут.

Гајић је убацио лопту по земљи, Синиша Саничанин је катастрофално реаговао, иако није имао никога иза себе од играча Звезде.

Уместо да голман Симић покупи лопту, Саничанин је уклизао неспретно и погодио сопствену мрежу.

Узбуђења су од тог тренутка спласла. Звезда је „давила“ лопту, Војводина се бранила и то је потрајало двадесетак минута.

Тек по истеку пола сата игре, Бен је после одличног додавања Фалчинелија изашао сам испред Симића, али је голман Војводине уклизао и сачувао мрежу.

Убрзо је и Мирко Иванић покушао да шутира са дистанце, а онда се у завршници првог дела у шанси нашао Петар Бојић.

Он је пред голом Звезде добио центаршут од Ђурића, скочио је и гађао главом одмах поред стативе гола Звезде, па је на полувремену остало 1:0 за домаће.

Почетак другог полувремена обележила је нешто офанзивнија игра Војводине, али и жустрија у одбрани.

Иванић је имао солидан покушај у 58. минуту, када је лопта само пролетела тик изнад пречке гола Војводине.

Побеснела је клупа Звезде због оштрог старта Ђурића над Николићем у тренуцима када је Вељко трчао у контри.

Негодовао је и Дејан Станковић, дотрчао је Милан Борјан да би се разрачунао са Ђорђем Ђурићем, а судија Данило Грујић је играчу Војводине показао директан црвени картон.

Темпо је после тога опао и једва је вредан помена покушај Вукадиновића из 76. минута када је Борјан лагано одбранио. Пробао је и Гемовић на прагу 80. минута.

Ништа од тога није прошло поред Милана Борјана, Мркаић у завршници није направио разлику, па су Београђани исписали нову страницу фудбалске историје.

Звезда после победе над Војводином има 98 бодова на првом месту, Партизан има 86, а до краја црвено-бели играју још против Рада, Златибора, Бачке и Металца.

Звезда – Војводина 1:0 (1:0)

Саничанин 13 аг

Стадион: Рајко Митић, Београд; Без публике; Судије: Данило Грујић, Милован Ристић, Далибор Ђурђевић.

Црвена звезда: Борјан – Гајић, Милуновић, Панков, Родић, Петровић (од 73. Канга), Саного, Бен (од 73. Вукановић), Николић (од 65. Срнић), Иванић (од 81. Гобељић), Фалчинели (од 81. Павков). Тренер: Дејан Станковић.

Војводина: Н. Симић – Бралић, Саничанин, Ђурић, Ђорђевић, Дринчић, Топић, Човић (од 46. Гемовић), Зукић (од 46. В.Симић), Бојић, Вукадиновић (од 88. Мркаић). Тренер: Ненад Лалатовић.