Вимблдон: Ђоковић опет бољи од Троицког

0

Најбољи тенисер света у три сета је савладао свог земљака (6:3, 6:1, 6:3) и пласирао се у борбу за полуфинале турнира на коме брани титулу.

ПРВИ СЕТ
1:0 Новак Ђоковић је први сервирао и без изгубљеног поена одбранио свој сервис, односно освојио први гем
1:1 И Виктор Троицки брани свој сервис, који је оверио асом
2:1 Новак је очекивано добро одбранио свој сервис
3:1 А онда је Ђоковић направио и први брејк на мечу. До овог тренутка Виктор је направио четири, а Новак ниједну, грешку.
3:2 Не да се Троицки. Одмах узвраћа брејк, дозволивши противнику да освоји свега један поен у гему
4:2 Прави Новак нови брејк и враћа вођство од два поена предности
5:2 Ђоковић је одбранио и свој сервис
5:3 Али то није пореметило Виктора у одбрани свог сервиса и опстанка у првом сету
6:3 Новак је сигурном игром дошао до првог сета, али се Троицки не предаје

ДРУГИ СЕТ
1:0 Виктор је први сервирао, али му је Новак одмах одузео сервис и направио брејк
2:0 Потом је Ђоковић одбранио и свој сервис и повео са два поена предности
2:1 Виктор брани свој сервис и прекида Новакову серију
3:1 Ђоковић враћа предност
4:1 Стиже Новак до свог другог брејка и потпуно сигурно иде ка освјању другог сета
5:1 И гем на свој сервис осваја најбољи тенисер света
6:1 А потом стиже и до три сет лопте, а у гему на Викоторов сервис осваја сет већ после прве шансе

ТРЕЋИ СЕТ
2:2 Сваки од играча брани свој сервис
4:2 Новак је први стигао до брејка
5:2 Троицки је имао шансу да узврати брејк, али је прву прилику пропустио. Новак је изједначио, стекао и предност у гему у коме спашава свој сервис, али није успео да га освоји тек из другог покушаја.

5:3 Виктор се брани као да је почетак меча. Са предношћу од 30:0 покушао је да спречи Новака да му узме можда последњи сервис на Вимблдону. Ђоковић је изједначио, али га је Троицки опет претекао и освојио трећи гем.
6:3 Освојио је Новак свој последњи гем у осмини финала са једним изгубљеним поеном

У тренутку када је завршио меч који је цео био одигран под кровом – Ђоковић је три од четири дуела на овогодишњем Вимблдону играо у дворанским условима – још није знао име четвртфиналног противника.

Биће то у среду победник меча између Француза Ришара Гаскеа и Немца Флоријана Мајера.