ПРВИ ПОРАЗ СРБИЈЕ: Салетови Орлови после драме изгубили од Немачке у Франкфурту

0

Кошаркашка репрезентација Србије изгубила је као гост у Франкфурту од Немачке утакмицу трећег кола Групе Г квалификација за Светско првенство у Кини - 74:79.

„Орловима“ је то први неуспех у овим квалификацијама, док „панцери“ и даље имају максимални учинак, па су запосели прво место у групи.

У другом мечу Групе Г Грузија је као гост савладала Аустрију 78:64, што јој је прва победа, док Аустријанци имају сва три пораза.

Три екипе из групе пласираће се у другу фазу квалификација.

Србија у недељу у Бечу (20.20) игра меч четвртог кола са Аустријом.

„Орлови“ су боље почели меч и, предвођени Мирославом Радуљицом, већ после шест минута имали двоцифрено вођство – 17:6.

Немци к’о Немци, нису се предавали, мало по мало топили „минус“, па су почетком друге деонице изједначили на 26:26.

Од тада је резултат био на клацкалици све док се Немци средином последње четвртине нису одлепили на „плус пет“, убрзо и на седам поена вишка – 72:65.

Изабраници Александра Ђорђевића су у финишу покушали да ухвате прикључак и завршницу меча уведу у неизвесну завршницу, али су промашивали и са линије пенала и из игре, па су домаћини забележили победу – 79:74 (20:26, 20:15, 17:18, 22:15).

Радуљица је са 22 поена био најефикаснији на мечу, а код „орлова“ је двоцифрен био још само Паунић – 11 поена.

У домаћем тиму најбољи су били капитен Бенцинг са 17 поена и Хартенштајн са 11.

ТОК МЕЧА:

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА – 79:74:

40. минут – 75:72 – Тодоровић непрецизан са линије пенала на 38 секунди пре краја.

39. минут – 75:71 – Наши кошаркаши су добили две рампе у једном нападу.

38. минут – 74:71 – Радуљица не дозвољава домаћину да се одлепи.

38. минут – 74:68 – Бартел је прецизан.

37. минут – 72:68 – Радуљица везује три поена.

36. минут – 72:65 – Цирбес погађа, Немачка први пут има „плус седам“.

35. минут – 70:65 – После грешке наших кошаркаша у нападу, уследила је казна – Гифај даје „два плус један“. Поново највећа предност Немаца.

34. минут – 67:65 – Тројка Тодоровића!

33. минут – 67:62 – После престрого досуђене неспортске личне грешке Тепића, Немци су потигли пет поена!

33. минут – 62:62 – Тројка Саибуа за изједначење.

32. минут – 59:62 – Још једна тројка Ђоковића! Међутим, домаћин је одмах извео контру, а Хартенштајн поентирао.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА – 57:59:

30. минут – 57:59 – Ђоковић погађа тројку у последњој секунди треће четвртине.

29. минут – 57:54 – Лешић промашује оба бацања, па стиже казна – Хартенштајн води „панцере“ на „плус три“.

28. минут – 54:50 – Серија Немаца 6:0.

26. минут – 48:50 – Цирбес враћа вођство домаћину, али онда и Паунић убацује три поена.

25. минут – 46:47 – Тројка Тодоровића!

22. минут – 42:43 – „Орлови“ после скоро два минута постижу прве поене у трећој деоници. Паунић даје кош под фаулом, али промашује додатно слободно бацање.

21. минут – 42:41 – Цирбес погађа оба бацања на почетку другог полувремена.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА – 40:41:

ДВОРАНОМ У ФРАНКФУРТУ ОРИ СЕ: Србија, Србија…

19. минут – 39:37 – Тројка Бенцинга.

18. минут – 36:37 – Пено, па Симоновић с пенала враћа Србији вођство.

16. минут – 36:33 – Саибу води домаћина на „плус три“.

16. минут – 34:33 – Бенцинг враћа тројку.

15. минут – 31:33 – Тројка Јеловца!

15. минут – 31:30 – У овим моментима резултат је на клацкалици.

13. минут – 29:28 – Прво вођство Немаца после поена Акпинара.

13. минут – 26:26 – Закуцавање Хартенштајна за изједначење. Домаћин је у другој четвртини наставио са добром игром као и у финишу прве.

ПРВА ЧЕТВРТИНА – 20:25:

10. минут – 20:25 – Четвртина се завршава поготком Радуљице (11 поена).

9. минут – 16:23 – Јеловац постиже прве поене у дресу репрезентације, са линије слободних бацања.

8. минут – 16:19 – Тројка Гифаја, Ђорђевић тражи тајм-аут. Немци су направили 10:2.

7. минут – 11:19 – Мини серију домаћина (5:0) прекида Бирчевић.

6. минут – 6:17 – Радуљица погађа тројку за прву двоцифрену предност „орлова“.

5. минут – 6:14 – Уписује се и капитен Симоновић, после чега домаћи селектор тражи тајм-аут.

4. минут – 4:12 – Радуљица и Паунић наизменично пуне кош Немаца.

3. минут – 4:10 – И Паунић је расположен, већ је дао пет поена.

3. минут – 4:8 – Радуљица је „наместио“ руку.

1. минут – 2:5 – Прва тројка! Паунић погађа из велик
удаљености.

1. минут – 0:2 – Радуљица је вечерас први забележио поене…

1. минут – Утакмица је почела.

19:29 – Ово је прва петорка Србије

19:25 – Интонирају се химне…

Оба вечерашња ривала остварила су максималан учинак у уводна два кола у дуелима са Аустријом и Грузијом и тако већ обезбедила наставак такмичења у другој фази квалификација (следеће године).

Због опште познатог сукоба између ФИБА и Евролиге у саставима репрезентација нема кошаркаша који наступају у елитном европском клупском такмичењу, као ни НБА играча.

Меч између „панцера“ и „орлова“ игра се у „Фрапорт арени“ капацитета 5.000 места. Очекује се да изабраници Александра Ђорђевића имају велику подршку с трибина.

„Немачка има добар амбијент, ентузијазмом, новог тренера. Победили су у прве две утакмице, али верујем у подршка наших навијача у Франкфурту. Против Немаца ће бити најважнија утакмица у групи до сада, али свака следећа ће бити најважњја“, истакао је Александар Ђорђевић.