Волосожар и Трањков поставили нови светски рекорд

0

Олимпиада 2014. Фигурное катание. Пары. Короткая программа
Руски пар у уметничком клизању Татјана Волосожар и Максим Трањков поставили су нови светски рекорд у кратком програму у такмичењима спортских парова на Олимпијади у Сочију.

Руси су добили 84,17 поена за наступ, а рекорд који су оборили је такође припадао њима (83,98 на првенству Европе 2014. у Будимпешти).

Сребро за Фаткулину у брзом клизању на 500 м

Руска клизачица Олга Фаткулина освојила је сребрну медаљу у трци на 500 метара на Олимпијским играма у Сочију.

После другог покушаја представница руског олимпијског тима је постигла резултат 75,06 секунди. Злато је освојила спортисткиња из Јужне Кореје Ли Санг Хва, поставивши олимпијски рекорд – 74,7.

На трећем месту је Холанђанка Маргот Бур.

Сочи 2014: злато у биатлонској потери за Белорускињу

Белоруска биатлонка Дарја Домрачева освојила је златну медаљу у потери на Олимпијским играма у Сочију.

Сребрна медаља је припала Норвежанки Тори Бергер, а бронзана – словеначкој биатлонки Теји Грегорин.

Од руских спортисткиња прва је на финиш стигла Олга Вилухина и заузела седмо место.