Срби на ОИ: Распоред такмичења српских спортиста за 5.август

0

Дан IX: Новак игра за бронзу
Србија ће деветог дана на Олимпијским играма у Лондону имати представнике у само четири спорта – тенису, стрељаштву, атлетици и одбојци.

Дан ће обележити тениски меч Новака Ђоковића и Аргентинца Хуана Мартина дел Потра, а победник ће освојити бронзану медаљу.

Ђоковић и Дел Потро играју на Терену 1 од 13 часова. То ће бити шести меч између Ђоковића и Дел Потро, Новак је славио четири пута, а једино је у полуфиналу Дејвис купа прошле године предао меч Дел Потру у Београду.

Последњи пут је победио Дел Потра у шеснаестини финала Ролан Гароса прошле године када је било 6:3, 3:6, 6:3, 6:2.

Први ће на борилишта изађи стрелци, освајач бронзане медаље Андрија Златић и Дамир Микец ће у 10 часова учествовати у квалификацијама у дисциплини МК пиштољ 50 метара, а финале је на програму у 13.30 часова.

Од поднева ће српске атлетичарке Оливера Јевтић и Ана Суботић трчати маратон, а најискуснији српски атлетичар Драгутин Топић ће у 20.05h учествовати у квалфикацијама у скоку у вис.

Одбојкашице Србије се опраштају од Олимпијских игара утакмицом са Бразилом која је на програму у 23 часа.

10.00h стрељаштво, МК пиштољ 50m Андрија Златић, Дамир Микец (финале 13.30h)