• Луцидност и брзина: Марковић магијом донео победу Бенфики на путу ка титули (Видео)

0

markovic-go

Фудбалски репрезентативац Србије Лазар Марковић постигао је погодак за победу Бенфике од 1:0 у првенственом мечу против Гимараеша.

Бенфика је у 20. колу португалског шампионата дочекала шестопласирани Гимараеш, а за вођство од 1:0 после 45 минута заслужан је бивши играч Партизана. Он је у 40. минуту избегао офсајд замку, изашао сам испред голмана Жесуса, преко ког је само елегантно пребацио лопту, што је било довољно за тријумф.

У завршници полувремена је Марковић уплашио навијаче, пошто му је лекарска екипа санирала повреду трбушног зида, због које је у Партизану често пропуштао мечеве. На крају није било проблема, па је одиграо и других 45 минута. У стартној постави уз њега су били Љубомир Фејса и Миралем Сулејмани (Салвио од 70. минута), док је Филип Ђуричић цео меч преседео на клупи.

Марковићу је ово други узастопни меч на ком постиже гол, јер је у претходном колу потврдио тријумф против Фереире поготком за коначних 2:0.