• Црно-бели “преживели” Лакташе и славили у продужетку (Табела + резултати)

Црно-бели “преживели” Лакташе и славили у продужетку (Табела + резултати)

Игокеа – Партизан НИС 80:83 (30:26, 7:20, 17:15, 17:10)

Дворана у Лакташима. Гледалаца: 3.000. Судије: Радовић, Јавор, Крејић.

ИГОКЕА: Дозет, Јоровић 17, Кнежевић, Гајовић, Николић, Гордић 22 (5 ск, 5 ас), Гипсон 17 (5 ас), Бакић 3, Мирковић 3, Штембергер 6 (4 ас), Бунић, Вилијамс 12 (5 ск).

ПАРТИЗАН НИС: Тепић 11 (7 ск), Ловерњ 10 (7 ск), Дало, Милутинов 4, Милосављевић 13 (4 ас), Богдановић 26 (4 ск, 4 ас), Гагић 13 (15 ск), Мусли 4, Шалић, Андрић, Кинзи 2, Безбрадица.

Партизан је оставио иза себе последње гостовање у календарској 2013. години. Као и сва претходна ове сезоне и ово је било „паклено“ за актуелног шампиона.

Београђани су славили против Игокее у неизвесном дуелу у Лакташима, после продужетка – 83:80

Црно–бели су убедљиво решили прво полувреме у своју корист – 46:37, уз феноменалну другу деоницу (20:7).

Богдановић је био незадржив са четири тројке, уз добре роле у нападу Милосављевића и Тепића.

У наставку, а посебно у последњој четвртини, домаћи тим је заиграо јачу одбрану и натерао Београђане да у последњих пет минута изгубе неколико лопти, укупно 22.

Гордић је био веома иснпирисан против клуба чији је дрес носио прошле сезоне и посебно је у четвртој четвртини био незаустављив.

Ипак, Игокеа је све то поништила са много промашених бацања (укупно 16–27). Посебно су била битна два која није погодио Гипсон, 13 секунди пре краја меча, при резултату 71:71.

С обзиром да ни Партизан није искористио последњи напад у коме је промашио три шута, отишло се у продужетке.

Додатних пет минута, црно–бели су сјајно отворили и повели са 77:73, али је узвратила Игокеа са серијом од 5:0 за вођство од 78:77.

Захваљујући офанзивним скоковима и расположеном Гагићу (укупно осам скокова у нападу на мечу), Београђани су повели са 81:78, а тим из Лакташа очајним решењима у нападу у последњих 60 секунди олакшао гостима пут до тријумфа.