• БУНДЕС ЛИГА: Јојићев гол у 17 секунди на дебију у Борусији! (Видео)

БУНДЕС ЛИГА: Јојићев гол у 17 секунди на дебију у Борусији! (Видео)

0

sp-jojic-borusija_620x0

Екипа из Дортмунда савладала је Ајнтрахт са 4:0, а поред Пјер Ерика Обамејанга и Роберта Левандовског међу стрелце уписао се и сркси интернационалац Милош Јојић.

Деби из снова за Милоша Јојића! Требало му је свега 17 секунди (по „Кикеру“) и први додир са лоптом да на дебију за Борусију из Дортмунда постигне гол. Млади репрезентативац је у игру ушао у 68. минуту уместо Мктаријана, отрчао у напад и имао довољно среће да се лопта после шута Гроскројца одбије баш до њега и да је он лако проследи у мрежу.

Експлодирао је Вестфален иако је то био четврти погодак „милионера“ у мрежи Ајнтрахта из Франкфурта. Уследиле су честитке свих играча и чврст загрљај са тренером Јиргеном Клопом. Борусија је коначно одиграла добар меч и у свом стилу декласирала тим из Франкфурта коме гори под ногама.

Исту порцију Фрајбургу уделио је и комбиновани тим Бајерна који незадрживо граби ка титули. Посебно је бриљирао Шаћири са два поготка. Вердер је био на прагу пораза од Менхенгладбаха. Сјајним голом новајлије из Француске Обрањака са 20 метара, „зелени“ су освојили бод, а свих 90 минута у Дутовом тиму одиграо је и Александар Игњовски и то на позицији десног бека.

Резултати и стрелци:

Бајерн – Фрајбург 4:0 (Данте 19, Шаћири 34, 42, Пизаро 88)
Хофенхајм – Штутгарт 4:1 (Шиплок 12, 66, Фоланд 49, Фирмино 90+2 – Ридигер 78)
Борусија Дортмунд – Ајнхтрахт Франкфурт 4:0 (Обамејанг 10, 20, Левандовски 47. пенал, Јојић 68)
Ајнтрахт Брауншвајг – Хамбург 4:2 (Кумбела 51, 61, 85 – Ласога 23, Иличевић 76)
Вердер – Борусија Менхенгладбах 1:1 (Обранијак 88 – Рафаел 6)