Прочитај ми чланак

ЕКСКЛУЗИВНО СРБИН.ИНФО ОТКРИВА: На Косову живи само милион Албанаца НАУЧНА СТУДИЈА

0

Овом студијом се разоткривају лажи режима, који говори да ће за пар деценија Албанаца у Србији бити неколико пута више него Срба због чега би требало да се "раграничимо" са Косовом

Статистика виталних догађаја на КиМ указује на на тој територији не живи 1, 8 милиона људи:

1) јер се број живорођених на КиМ лажно увећава;

2) јер број живорођених и морталитет становника на Космету, на основу непристрасног извора, одговара популацији од 1 милион људи;

3) јер у односу на наводну величину попуације на Косову и Метохији недостаје активна радна снага од пола милиона људи и сеоског становништва од 600 000 људи;

4) јер показатељи везано за брак и породицу говоре да је просечна старост супружника 29,8 година, а просечна старост мајке 28 година, док 70% породиља рађа прво или друго дете, а истовремено фертилитет опада и ушао је у стопу испод 2,14 кад је природни прираст нула што показују да је то друштво које је ушло у депопулацију;

5) јер број људи који напуштају КиМ расте, одлазе и жене (43% емигрантске популације) и целе породице – само током 5 година КиМ напустило 113 000 људи;

6) јер на КиМ влада беда (35% људи живи са 1,55 евра/дан); 7) јер број становника драстично опада, те се до 2061. очекује се пад броја становника на Космету од 60%.

Ово у својој научној студији, „Демографија Шиптара на Косову и Метохији”, коју је ексклузивно доставио редакцији Србин.инфо, истиче доктор медицинских наука, начелник кабинета Хирургије ВМА, потпуковник, Јово Кршић. Његову научну студију ће наредних дана наша редакција у целости објавити на порталу Србин.инфо.

Пописи становништва на Косову и Метохији

Број шиптарског становништва на Косову и Метохији предмет је манипулација дуже времена како некад  тако  и сада.  Настоји се приказати: да на КиМ живи далеко већи број Шиптара од стварног,  да се то становништво увећава  великом брзином, да је удео српског становништва већ сад занемарив и да ће убудуће, како се прориче, бити и горе.

Ово треба да послужи као кључни аргумент да је КиМ изгубљено, да је мит  и да је терет те да актуелна власт треба да нас „спасе“ и откине део територије Србије.

Постоји јасан континуитет мисли и дела у погелду  ове обмане од 2. светског рата до данас.

А) Комунисти (и Шиптари и Срби) на КиМ  су започели процес лажног увећавања броја Шиптара као оправдање за цепкање Србије ( неоправдано стврање АП). Шиптари комунисти су осим тога радили и на националном програму – одвајању КиМ од Србије.

Б) Слободану Милошевићу и његовој власти 30 посланика из СПС са КиМ ( на основу лажног броја становништва) омогућавало  је скупштинску већину и није им било у интересу  да доводе у питање лажне податке о броју становника КиМ.

Б) ДОС је имао задатак да припреми признање КиМ (уништи банке и индустријску производњу,  разоружа и расформира армију, доведе народ до очаја) . Задатак је извршен, а они су награђени су личним богаћењем.

Г) Александар Вучић има  задатак да стави српски потпис на одрицање од КиМ. У том циљу  „сузних очију“  саопштава  да тамо ето нема Срба, само милиони Шиптара који само што нису до Дедиња стигли (а Дедиње је срце Србије).

Историјат – Шта знамо о броју  Шиптара на КиМ?

Краљевина СХС

Први валидан податак о броју Шиптара на КиМ датира из пописа који је урађен у Краљевини СХС из 1921. године. Према тим подацима на територији данашњег КиМ живело је 439 010 станоовника.

Према материњем језику

Албански  288 907 (65,6),                     Српски      114.095 (26%)

Краљевина Југославија

Потом постоје подаци о попису у  Краљевини Југославији из 1931.г. према којима је на КиМ живело 552 064 становника.

Према материњем језику

Албански  331 549 (60,06%)                  Српски     180 170 (32,6%).  

Видимо да се у периоду од 10 година становништво  увећало за 113 000 (25%). Број Шиптара је порастао за 43 000 (14%), али се удео у укупном становништву смањио са 65% на 60%. Број Срба је порастао за 66 000 (58%) Осим тога видимо да је пред 2. светски рат омер шиптарског и српског становништва био 2:1.

Ово су нам два важна  податка који показују  на вероватно стварно стање у то време, темпо раста популације и тенденције према етничкој припадности.

Сви  пописи учињени након 2. светског рата који су настали деловањем комуниста и Шиптара представљали су спровођење задате политике (увећање броја Шиптара, стварно или лажно) као основе сецесије која ће уследити кад буде погодан тренутак.

ФНР Југославија (1953)

Први после ратни попис направљен је  1953. године.  На КиМ је, према њему, живело 808 141 становника од чега је Шиптара  524 559,   а Срба    221 312. Видимо да се број Шиптара увећао за 193 010 (58%) у односу на стање из 1931, а број  Срба за 41 142 (22%).

ФНР Југославија (1961)

Према попису 1961. на КиМ је живело 963 988 људи од чега је Шиптара 646 605, а  Срба   227 016 .
Пописи  спроведени 1971. и 1981. у организацији Шиптара извршавали су задатак приказујући наводну експлозију броја Шиптара. У том периоду Србија није имала баш никаве надлежности на КиМ и манипулација подацима била је без икаквих ограничења.

СФРЈ (1991)

Попис 1991.г су Шиптари бојкотовали, будући да га нису више они организовали. Српске власти су податке о броју становника објавили на основу процене.

Окуупаторска управа УМНИК-а (2000)

Након окупације КиМ и доласка гласовитог Бернара Кушнера за управника Унмик-а покренута је процедура  пописа становништва, ради спровођења избора.

Тада  су се појавиле информације да су окупаторске власти изненађене чињеницом да тамо нема онолико људи колико се причало. Они су за 4 месеца успели да попишу „само“ 800 000 људи (колико их је стварно и било). После тога је саопштено да су пописивачи били необучени, па је после „обуке“ пописано 2,2 милиона Шиптара (без Срба) и циркус је кренуо даље. Преносим оргиналан текст  антисрпског листа „Време“ од 15. јула 2000. у којем се говори о овим чињеницама

Политика
Време број 497, 15. јул 2000.

Досије Времена: Косово
Бернар Кушнер

Цивилни администратор се последњих месеци суочио с оштрим оспоравањем и свог начина рада и рада и учинка мисије на чијем је челу. Тако је прошао и његов извештај Савету безбедности УН-а, а најжешће критике упутио му је Специјални известилац за људска права УН-а Јиржи Динстбир. Најавивши и сам могућност скорог повлачења са функције коју на Косову обавља, Кушнер очајнички покушава да учини нешто „спектакуларно“, нешто што би запушило уста његовим критичарима. Од многих обећања која је давао веома мало је испунио, и сада се из петних жила труди да оствари оно за које мисли да ће анулирати досадашње неуспехе да спроведе прве изборе на Косову после доласка трупа КФОР-а.

Међутим, проблем с којим се суочава је немогућност пописа, а тиме и регистрације бирача на Косову – јер нико од тамошњих Албанаца није рад том послу, а ни косовски Срби, ни они избегли ни они који су остали, не желе да учествују у попису. Цивилна администрација тек је делимично задовољна чињеницом да је од 27. априла, када је попис почео, па до данас на Косову пописано око 800.000 људи.

Квази држава Косово (2011)

Према последњем попису који су Шитари организовали 2011. на КиМ је живело 1 739 825 становника  од чега Шиптара  1 616 869. Анализу овог пописа направио сам на крају у посебном поглављуТрентно се као званичан податак, пласиран од стране Шиптара и  ЦИА Wорлд фацтбоок (удаљем тексу ЦИА/Ш  коалиција) о броју становништва на Ким наводи  1 889 000 , од чега су 95% Шиптари, значи на КиМ око 1 800 000 Шиптара, те податке користи и ОУН

Анализирајући податке о виталним догађајима на КиМ, параметрима везано за радну снагу, извештајима о разним другим пописима  дошао сам до података који не сумњиво показују да на КиМ не живи задати број Шиптара.

Извори

Извори података о становништву КиМ који су ми били доступни:

1.    CIA World factbook – подаци које дистрибуира ЦИА. Сматрао сam их непоузданим  јеr служе за манипулацију и остварење задатих циљева, а не истинито сагледавање стања.
2.    АСК – Статистичка агенција Косова, орган шиптарских власти на КиМ,  њихова стaтистичка агенција.
3.    Подаци из извора 1 и 2 су подударни и даљем тексу су означени са (ЦИА/Ш) подаци
4.    ОУН – Одељење ѕа екомска и друштвена питања.  Department of Economic and Social Affairs. (Подаци ове агенције УН могу се наћи на сајту countrymeters.info. Ту су приказани  подаци о виталним догађајима за сваку државу посебно. У подацима за Србију КиМ се третира као део Србије, мада постоје и подаци само за КиМ под називом Косово. Ове податке сам сматрао поузданијим мада сам свестан да и они делују у унапред задатим оквирима.)
5.    Друге међународне организације Светска банка, ММФ
6.    Републички завод за статистику Србије – његови извештаји и публикације

Приликом навођења неког податка у тексу одмах сам наводио и извор ради лакшег праћења текста нпр ознака АСК, Косован мигратион, 2014-извештај је саствила Статистичка агенција Косова, зове се Косовске миграције, објављен 2014.

На тај начин свако може лако доћи до извора податка, извршити проверу и евентуално допунити ова сазнања.

СВИ ПОДАЦИ СУ ДОБИЈЕНИ ПРЕТРАГОМ ИНТЕРНЕТА

(Наставиће се)