СУКОБ НА ВИДИКУ – Новак се није руковао са судијом (ВИДЕО)

0

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић није се руковао са судијом Карлосом Бернардесом на крају меча са Домиником Тимом.

Ђоковић је завршио учешће на Мастерсу у Монте Карлу у трећем колу поразом од Доминика Тима после велике борбе у три сета – 6:7 (2-7), 6:2, 6:3.

Новак се по окончању сусрета поздравио са ривалом, али не и са судијом из Бразила, па се спекулише да је то због детаља из средине другог сета.

У паузи између гемова код резултата 3:2 арбитар је српском играчу рекао да припази на време између поена, због чега је он имао много краћу припрему између сервиса. У просеку је сервирао 16 секунди после завршетка претходног поена, за разлику од 25 секунди колики му је био просек током читавог меча.

Тада је доживео први брејк у другом сету, после чега је Тим изједначио, а онда и комплетирао преокрет.

На овај начин је продубљен „сукоб“ између Ђоковића и Бернардеса који је почео пре неколико година, а који је интензивиран 2016. године, када Новак није био задовољан неким његовим одлукама током мечева.

Такође, на Карлоса се својевремено жалио и Рафаел Надал, чак траживши изузеће Бернардеса на својим мечевима.