Прочитај ми чланак

ТЕОРИЈА ЗАВЕРЕ: Да ли је покољ у Паризу заправо нови 11. септембар у режији САД (ВИДЕО)

0
pariz masakr 45

Фото: Ројтерс/Танјуг

Недавни напади у Паризу већ данима држе пажњу светских медија. Ово су најновије информације о том немилом догађају.

1. Француска безбедност онеспособљена за време напада у Паризу

Појавио се извештај из европске безбедности у ком се наводи да се 48 сати пре напада и током напада у Паризу одигравао масовни сајбер-напад на француске системе.

Између осталог, напад је извршен на француску мобилну базу података, онеспособивши полицијско праћење. Такође се наводи да је напад био високо софистициран и да је тражио слабости у хардверу инфраструктуре.

Такав напад захтева способности какве ИДИЛ сигурно не поседује. Напад ових размера је тешко извести без умешаности власти. Координација је захтевала умешаност државе.

Многи људи верују да је нападе под лажном заставом немогуће извести јер сматрају да би за то морала да се умеша читава власт и да су мале шансе да баш нико не би проговорио о томе.

Међутим, ако је извештај тачан, није морао да се умеша ико, а безбедносне снаге су просто биле онеспособљене. Сећате ли се да се током 11. септембра спроводила симулација сличног догађаја, збуњујући народ?

2. „Париз мења све“, кажу политички савезници Меркелове

Нема сумње да ће након напада у Паризу и остале државе Европе затворити своје границе, уклањајући проблем због којег је дошло до дестабилизације власти у Европи. Немачка сада намерава да сузбије даљи доток избеглица.

Увешће се нове војне мере против ИДИЛ-а, Запад ће интервенисати без одобрења сиријске власти, одобриће се Патриотски акт у многим европским државама, а можда и још строжи Патриотски акт у СAД.

Интересантно је како су медији, исто као и у случајевима 11. септембра, Шарли Ебдоа и бомбашких напада на Бостонском маратону, имали спремне приче чим је терористички напад почео да се дешава.

Није било истраге, није било испитивања. Медији су само почели да избацују већ исписану званичну верзију приче.

Такође, починиоци су поново тако згодно оставили своју идентификацију. Да ли овај напад под лажном заставом може бити очигледнији?

3. Пре напада у Паризу, директор ЦИA-е, Џон Бренан, састао се са шефом француске обавештајне службе ДГСЕ, Бернардом Бажолетом

Лаура Хаим, дописница француског телевизијског канала Канал+, јавила је из Вашингтона да се директор ЦИA-е, Џон О. Бренан, недавно састао са својим колегом из француске обавештајне службе ДГСЕ, Бернардом Бажолетом.

Састанак се одржао 27. октобра 2015. године. О чему се разговарало на том састанку?

4. Селективно туговање: Цео свет игнорисао напад ИДИЛ-а на Либан

Крис Грејем, уредник независних аустралијанских новина и аналитичког сајта, истакао је следеће:

– За Француску поново почиње период туговања док Либан тек излази из свог периода туговања, али вероватно о томе нисте ништа чули, рекао је Грејем.

Он је навео да догађаји у Бејруту у Либану, за разлику од напада у Паризу, нису добили никакву медијску пажњу, нити је ико изразио солидарност са Либанцима.

Грејем је рекао да нема ништа лоше у томе да се покаже солидарност и саосећање за француске жртве, али да треба да се покаже солидарност и саосећање за све жртве тероризма.

Извор: Информер.рс/webtribune