Прочитај ми чланак

Студија потврђује да су тврдње УН-а о „климатској кризи“ превара

0

Врхунска студија је потврдила да су тврдње Уједињених нација (УН) које подстичу страх да подржавају наратив о „климатској кризи” превара, директно у супротности са подацима.

Упркос тврдњама УН и других неизабраних глобалиста, студија је показала да се наводне „климатске катастрофе“ не повећавају.

У ствари, еминентни италијански истраживачи Ђанлука Алимонти и Луиђи Маријани открили су да се животна средина значајно побољшала последњих година, а да се климатски догађаји смањују.

Међутим, истраживачи су открили да, док се „климатске катастрофе“ смањују, студије које изазивају страх и извештаји корпоративних медија који повезују „глобално загревање“ са временским догађајима драматично су порасли, стварајући илузију „кризе“.

Студија је посматрала трендове у извештајима о климатским катастрофама између 1900. и 2022. године.

Открили су да се климатски догађаји не повећавају, али је већа вероватноћа да ће бити пријављени.

„Закључујемо да се уочени обрасци углавном могу приписати прогресивно бољем извештавању о догађајима природних катастрофа“, написали су истраживачи.

Они су приметили да су ови налази директно у супротности са тврдњама Уједињених нација — посебно Организације УН за храну и пољопривреду (ФАО) и Канцеларије УН за смањење ризика од катастрофа (УНДРР).

Открили су да УН и њихове под-агенције лажно тврде да број климатских катастрофа расте.

„Наведени резултат је у изразитој супротности са ранијим анализама два тела УН (ФАО и УНДРР), које предвиђају све већи број природних катастрофа и утицаја у складу са глобалним загревањем“, написали су аутори студије.

„Наше анализе снажно побијају ову тврдњу, као и екстраполације које је објавио УНДРР на основу ове тврдње.

Генерални секретар Уједињених нација Антонио Гутереш је раније тврдио да су се временске непогоде повећале за 500 одсто у последњих 50 година.

Међутим, ова тврдња није само претеривање – доказано је да је потпуно нетачна.

Али ово није први пут да су научници разоткрили климатску хистерију.

Извештај из 2022. открио је да мејнстрим медији и климатски алармисти лажно повезују природне катастрофе и временске догађаје, као што су урагани и топлотни таласи, на емисије које је направио човек, што је у супротности са „стварношћу и науком“.

Извештај су припремили Институт за конкурентна предузећа (ЦЕИ), Институт Хеартланд, Правни институт за енергетику и животну средину, Комитет за конструктивно сутра (ЦФАЦТ) и Међународна коалиција за науку о клими (ИЦСЦ).

„Не постоји ниједна природна катастрофа, нити тренд било које врсте природне катастрофе који би могао бити веродостојно повезан са емисијама или било којом постепеном ’климатском променом’ која се може десити из било ког разлога, укључујући природне климатске промене“, наводи се у извештају.

„Приписивање штете од природних катастрофа емисијама и климатским променама је без чињеничне или научне основе.

У извештају је проверено десет различитих случајева медија који су тврдили да је природна катастрофа изазвана „климатским променама“.

У једном примеру, групе су цитирале чланак Њујорк тајмса.

Левичарски лист огласио је аларм због топлотних таласа у Уједињеном Краљевству.

Тајмс је за топлоту окривио климатске промене, рекавши да „топлотни таласи широм света постају све топлији, чешћи и дуготрајнији“.

Међутим, провера чињеница је показала да су, према Националној процени климе, топлотни таласи заправо драматично опали у САД у последњих 90 година.

Тај пад чини крајње мало вероватним да је Британија, или свет у целини, у опасности од повећаних топлотних таласа наводно изазваних такозваним „глобалним загревањем“.

„Штавише, током топлотних таласа у Уједињеном Краљевству, просечно глобално загревање је остало прилично константно на 0,2°Ц до 0,3°Ц (0,36°Ф до 0,54°Ф) у односу на просечну глобалну температуру 1979-2000, количину загревања која није чак ни мерљива “, наводи се у извештају.

Поред тога, НY Тимес је пропустио да примети да је ван кратких топлотних таласа у Великој Британији, који нису трајали више од неколико дана, земља такође искусила неуобичајено хладне и влажне периоде током летњих месеци.

У другом случају, Вашингтон пост је покушао да тврди да „глобално загревање” изазива краће зиме.

Пост је покушао да аргументује да је због тога Светско првенство 2022. могло да одржи само једну од осам скијашких трка од средине новембра.

„Прво, зима не почиње до 21. децембра“, објашњава се у извештају.

„Следеће, када је Светски куп почео у скијању 1960-их, сезона је почела у јануару.

„Сада почиње у октобру, што је почетком до средине јесени.

„Ако би такмичење почело зими, све би вероватно било у реду, јер се зимски покривач на северној хемисфери повећава од 1960-их.

Извештај је проверавао и друге тврдње медија о урагану Иан, ниским нивоима воде у језеру Мид у Невади, поплавама реке Јелоустон, глади на Рогу Африке, суши у Кини и европској суши.

У закључку, извештај је навео:

„Без обзира на нечије виђење онога што се сматра ‘науком о клими’, добра вест је да чак и истраживачи који верују да су ‘климатске промене’ проблем признају да су број смртних случајева узрокованих временским приликама и цена штете узроковане временским приликама заправо у опадању – упркос све већим емисијама и било каквом благом загревању које се повремено дешава.”