Прочитај ми чланак

Чак 14 градова у САД планира да забрани месо, млечне производе и аутомобиле…

0

14 америчких градова поставило је „циљ“ да се придржава зелених циљева Светског економског форума (WЕF) забраном поседовања меса, млечних производа и приватних аутомобила до 2030. године.

Амерички градови су формирали коалицију под називом „C40 Cities Climate Leadership Group“ (C40).

Ц40 је поставио „амбициозан циљ“ да испуни циљеве WЕF-а до 2030.

Да би испунили „циљ“, градови Ц40 су се обавезали да ће њихови становници поштовати следећу листу обавезних правила:

“0 кг [потрошња] меса”
„0 кг [потрошња] млечних производа“
“3 нова одевна предмета по особи годишње”
„0 приватних возила” у власништву
“1 повратни лет на кратким раздаљинама (мање од 1500 км) сваке 3 године по особи”
Дистопијски циљеви Ц40 градова могу се наћи у извештају „Будућност урбане потрошње у свету од 1,5°C“.

Извештај је објављен 2019. и поново наглашен 2023. године.

Организацију води и у великој мери финансира демократски милијардер Мајкл Блумберг.

Скоро 100 градова широм света чини организацију.

Амерички градови Ц40 укључују:

Остин
Бостон
Чикаго
Хјустон
Лос Анђелес
Мајами
Њу Орлеанс
Њујорк
Филаделфија
Финикс
Портланд
Сан Франциско
Вашингтон, Д.Ц.
Сиетл

Медијска покривеност циљева Ц40 градова била је релативно ретка.

Међутим, неколико медијских личности и новинских кућа које су о томе разговарале наводно су биле жестоко нападнуте од стране корпоративних „провера чињеница“.

У „провери чињеница“ усмереној на конзервативног коментатора Глена Бека, AFP Fact Check је тврдио да забрана меса и млечних производа и ограничења у путовању авионом и потрошњи одеће заправо „нису препоруке политике“.

АФП цитира параграф из оригиналног извештаја „Будућност урбане потрошње у свету од 1,5°C“, који гласи:

„Овај извештај не заговара масовно усвајање ових амбициознијих циљева у градовима Ц40; него су укључени да обезбеде скуп референтних тачака о којима градови и други актери могу да размишљају када разматрају различите алтернативе за смањење емисија и дугорочне урбане визије”.

Али овај параграф, који је вероватно укључен у извештај као обавеза у случају одбијања, изгледа да је у директној супротности са значењем „циља“, који се у овом контексту може дефинисати као „жељени циљ“.

Циљ елиминације меса, млечних производа и приватних возила до 2030. године је „заснован на будућој визији производње са ефикасном употребом ресурса и великим променама у избору потрошача“, наводи се у извештају – нешто што се његови аутори јасно надају да ће применити.

Да им то нису били циљеви, не би их називали „амбициозним циљевима“.

Инсистирање „провере чињеница“ да су изричито наведени климатски циљеви Ц40 градова некако неискрени је још неубедљивије, с обзиром на то да тренутно гледамо како они почињу да се развијају.

Ове године, у корак са циљевима Ц40 градова за 2030. годину, градоначелник Њујорка Ерик Адамс најавио је да ће град поставити ограничења на количину меса и млечних производа које послужују градске институције, као што су школе и затвори.

У међувремену, Велика Британија је забранила продају нових возила на гас након 2030. године, а Француска је забранила летове на кратким раздаљинама „како би смањила емисију угљеника“.

2020. године, Светски економски форум (који промовише градове Ц40 на својој веб страници) представио је „Велико ресетовање“, које настоји да искористи пандемију K<овида као тачку са које се покреће глобално ресетовање друштва у циљу наводне борбе против климатских промена.

Ово ресетовање, међутим, има много више везе са друштвеном контролом него са климом.

Да је глобалистичким лидерима заиста стало до животне средине, не би изнајмљивали приватне авионе или поседовали масивне виле које троше енергију на обали у Калифорнији, које ће, према прорачунима климатских фанатика, ускоро бити под водом.

Као што је WЕF јасно рекао у промотивном видеу из 2016, до 2030. „Нећете поседовати ништа и бићете срећни“.

Управо сада, хеџ фондови и приватни милијардери купују стамбене куће и пољопривредно земљиште широм света.

У исто време, нереалне политике нулте емисије осиромашују западњаке и уништавају средњу класу, што подстиче ослањање на централизовану власт.

Такви намерни кораци уназад такође, иронично, штете земљи јер је доказано да богатије нације имају чистију животну средину и мање оптерећују природне ресурсе.

Климатски активисти се такође залажу за „климатске блокаде“, на исти начин на који је била блокада због Kовид-а.

Идеје које су се појавиле за блокаду због климе крећу се од затварања људи у њихове домове и ограничавања путовања авионом до обезбеђивања универзалног основног прихода и увођења максималног нивоа прихода.

Климатска дистопија се ту не завршава. „Биоетичар“ др Метју Лиао, повезан са WЕF-ом, предложио је идеју да научници генетски модификују људе да буду алергични на месо, како је известио Слеј њуз.

Лиао је такође разговарао о смањењу физичке величине људи путем еугенике или хормонских ињекција, тако да троше мање ресурса.

Сви ови предлози политике изгледају још неразумнији и нелогичнији када заиста проценимо податке.

Према Међународној бази података о катастрофама, смртни случајеви повезани са екстремним врућинама, поплавама, олујама и сушама су нагло опали како су емисије C02 порасле.

Економија фосилних горива обезбедила је милијардама људи грејање, климатизацију, системе упозорења на временске прилике, масовно наводњавање и издржљиве зграде.

Еколошки прихватљива нуклеарна енергија, која је безбедна и поузданија од енергије ветра и сунца, одличан је начин да се наше друштво одвикне од ослањања на фосилна горива, али то није циљ.

Глобалистички климатски активисти се, међутим, противе нуклеарној енергији, додатно подривајући њихове наводно добре намере.

На крају крајева, циљеви климатске коалиције су инхерентно анти-људски. Људима је генерално потребно месо и протеини које оно обезбеђује.

Забрана меса и млечних производа, ограничавање калорија, генетско мењање људског тела и осиромашење маса нашкодиће планети и људима.

Вероватније, учиниће више него што ће “само” повредити људе — убиће многе од њих.