Видићев гол срушио Ливерпул

0

Фудбалери Манчестер Јунајтеда победили су Ливерпул са 2:1 (1:0) у дербију 22. кола Премијер лиге и уочи дуела Арсенала и Ситија повећали предност на 10 бодова у односу на градског ривала.

Као и сваки пут када играју два најтрофејнија енглеска клуба „прштало“ је пред 75.501 гледаоца на „Олд Трафорду“, а победу Јунајтеду донели су Робин ван Перси и Немања Видић головима у 19. и 54. минуту.

Холанђанин је свој 17. првенствени гол постигао на асистенцију Патриса Евре, док је Видић био стрелац у стилу Филипа Инзагија, након што га је лопта погодила после центаршута Ван Персија и ударца главом Евре.

Доскорашњи капитен репрезентације Србије сјајно је одиграо меч, добио практично све дуеле са Луисом Суарезом, али је због умора и последица једног жестока судара са Гленом Џонсоном напустио терен у 79. минуту.

Једини гол за Ливерпул постигао је Данијел Стариџ, после ударца Стивена Џерарда и одбијене лопте Давида Де Хее. Бивши нападач Челсија могао је да буде и јунак „црвених“, али је у 85. минуту из изгледне позиције шутирао преко гола.

Од 17 сати играју Арсенал и Манчестер Сити.

Одиграно у суботу:

Квинс Парк Ренџерс – Тотенхем 0:0

Астон Вила – Саутемптон 0:1 (Ламберт 35. пенал)

Евертон – Свонси 0:0

Фулам – Виган 1:1 (Карагунис 21 – Ди Санто 71)

Норич – Њукасл 0:0

Рединг – Вест Бромвич Албион 3:2 (Кебе 82, Ле Фондре 88. пенал, Погребњак 90 – Лукаку 19, 69)

Стоук – Челси 0:4 (Валтерс аутогол 45+2, 63, Лампард 66. пенал, Азар 73)

Сандерленд – Вест Хем 3:0 (Ларсон 12, Џонсон 47, Меклин 74)

ТАБЕЛА: Манчестер Јунајтед 55, Манчестер Сити 45, Челси 41, Тотенхем 40, Евертон 36, Арсенал 34….