ВАТЕРПОЛО: Србија добила противника – спремите се за спектакл!

0

Ватерполо репрезентација Србије сазнала је вечерас ко ће јој бити ривал у полуфиналу Европског првенства у Барселони.

Знали смо и пре другог четвртфиналног меча на Европском првенству да ће „Делфини“ на мегдан комшијама, а током вечери смо сазнали и којим.

Хрватска је након драматичне борбе и преокрета савладала селекцију Црне Горе 9:7 (1:2, 1:2, 4:2, 3:1) и тако заказала полуфинале са Србијом!

Пуне три четвртине Црна Гора је имала предност, диктирала игру и темпо, али се на старту последњег квартала све променило.

Црногорци су стали, голман репрезентације Хрватске је „спустио ролетну“ на гол, а напад наших западних комшија коначно је прорадио.

Светски прваци су тако тешком муком стигли до пласмана у полуфинале где ће их чекати репрезентација Србије, бранилац трофеја на Европском првенству у Барселони.

Нови ватерполо класик Србија – Хрватска заказан је за четвртак од 20 часова и 30 минута.