СРПСКА НОЋ: Сви играли, Јокић плакао, Боби и Тео славили, Бјелица и Боги забијали

0

Денвер Нагетси Николе Јокића се налазе у дубокој кризи, сад је то јасно: синоћ је забележен још један пораз, овај пут против фаворизованог Милвокија, са 104:98.

Пораз је посебно болан кад се узме у обзир да су Нагетси имали добијену утакмицу, пошто су у првом полувремену водили са 17 разлике, и многи су помислили да је утакмица добијена.

Никола Јокић је завршио утакмицу са 20 поена, 5 скокова и 5 асистенција (шут из игре 8-18, 3-8 за тројке, 1-1 слободна бацања), али је имао најлошији +- учинак од свих играча на паркету – за 33 минута, колико је провео у игри, Милвоки је имао +16.

Поред Николе, ефикасни у Нагетсима били су и Џамал Мареј са 17 поена и Гери Харис са 14, а победу Баксима донели су Јанис Адетокумбо са 29 поена, 12 скокова и 6 асистенција и Ерик Бледзо са 23 поена.

Следећа утакмица за Денвер је посета Минесоти и можда шанса да се изваде из рупе коју су сами ископали.

Ево партије Николе Јокића:

Навијачи Клиперса нису имали лепе речи на полувремену за тренера Дока Риверса, пошто је он упорно одбијао да уместо Марцина Гортата у игру убаци Бобана Марјановића, и ово се одразило и на резултат: нејака Атланта је водила.

У трећој четвртини Бобан је ушао у игру, при вођству Атланте од 10-ак поена, и одмах је дошло до промене у концепцији игре. Ниски центри Јастребова нису могли да се носе са Бобинатором, и он је са 10 брзих поена угасио предност домаћина.

У четвртој четвртини Клиперси су доминирали, добили овај период са 15 разлике, и целу утакмицу са 127:119.

Боби је за само 10 минута на паркету забележио 12 поена (шут из игре 5-6, бацања 2-3), плус најбитнију блокаду на утакмици – залепио је Тре Јанга на 2 разлике за Атланту 5 минута пре краја.

И други Србин у ЛА, Милош Теодосић, играо је 10 минута, али је имао скромнији учинак од Бобана – 2 скока и 1 асистенцију (за Бобија), уз једну промашену тројку.

Најбољи у Клиперсима био је Монтрезл Херел са 25 поена и 11 скокова, одмах ту Тобајас Херис са 24 поена, а мотор екипе је опет био Лу Вилијамс са 16 поена, 11 асистенција и 7 скокова за 30 минута са клупе. Мајк Скот је убацио 18 поена (6 тројки). Треба рећи да су Клиперси играли без најбољег стрелца, Данила Галинарија.

У тиму Атланте руки сензација Тре Јанг убацио је 25 поена, уз чак 17 асистенција, а Ториан Принс је дао 21 поен.

Ево Бобијеве партије:

Сакраменто Немање Бјелице, Богдана Богдановића, Влада Дивца и Пеђе Стојаковића победио је Оклахому у нервозној утакмици (није ли свака таква, кад игра Оклахома) са 117:113, а запажену улогу играли су српски репрезентативци.

Бјелица је као стартер за 23 минута забележио 12 поена и 8 скокова (шут из игре 5-6, 2-3 за три поена), а Богдан је са клупе за 25 минута уз шут 6-13 из игре (4-9 за тројке) убацио 16 поена, уз 5 скокова и 3 асистенције. Али и 4 изгубљене лопте.

Сакраменто је одлично почео утакмицу, и на крају прве четвртине имали су 14 поена предности, што су задржали и на полувремену. У трећој четвртини распад система, и Оклахома је изједначила резултат. На крају, ипак, у последњем периоду, прорадио је напад Краљева и они су на мишиће, углавном са пенала, добили ову важну утакмицу.

У тиму из Калифорније најефикаснији је био Бади Хилд са 25 поена, а Иман Шамперт убацио је 23.

Код Тандера, Вестбрук је био одличан са 29 поена, 13 скокова и 7 асистенција, а Пол Џорџ је убацио 27.

Ево и Богданове партије:

Једини тим који игра одбрану у НБА (како се неки шале), Мемфис, употребио је баш ту одбрану да би добио Далас Луке Дончића са 98:88.

Стари другари Мајк Конли (28 поена) и Марк Гасол (17 поена и 15 скокова) били су превише за Луку и другаре. Дончић је на овој утакмици лоше шутирао (6-20 из игре), а на крају је имао 15 поена и 10 скокова. Денис Смит је убацио 19 поена, а ДеАндре Џордан је имао 17 поена и 20 скокова.

Кемба Вокер је наставио да терорише одбране у НБА, доневши са 43 поена победу свом Шарлоту над Бостоном – 117:112. На другој страни, Кајри Ирвинг је покушао да парира, али са 27 поена и 11 асистенција био је друга звезда на овој утакмици.

Детроит је очекивано победио ужасне Кливленд Кавалирсе са 113:102, а победу су Пистонсима донели Андре Драмонд са 23 поена и 16 скокова, Блејк Грифин са 21 поеном и 12 скокова и Реџи Булок са 21 поеном. Код Кавса руки Колин Секстон је био најбољи са 18 поена, али се у току утакмице и повредио (кук).

Индијана је размонтирала Јуту са 121:94, а још једном је најефикаснији био Бојан Богдановић са 21 поеном. Пратили су га Домантас Сабонис и Арон Холидеј са по 19 поена. У тиму Јуте једина светла тачка био је Рики Рубио са 28 поена и 6 асистенција.

Сунце је поново зашло за Игора Кокошкова, тренера Феникса, овог пута у Филаделфији, где су Санси поражени од домаћина са 119:114.

Девин Букер је играо симултанку у нападу Феникса, и постигао је 37 поена, али је на другој страни расположен био Џоел Ембид, са 33 поена и 17 скокова, а имао је поред себе и Симонса и Мускалу (по 19 поена), Редика (17 поена) и Батлера (16 поена).

Њу Орлеанс је разбио Сан Антонио са 140:126, а најбољи играч на терену био је Ентони Дејвис са 29 поена и 9 скокова. Код Спарса ДеРозан је убацио 21 поен.