• СМЕСТИЛИ БОСАНЦИМА: Словаци бизарним аутоголом поклонили Грцима победу

СМЕСТИЛИ БОСАНЦИМА: Словаци бизарним аутоголом поклонили Грцима победу

0

autogol-slovaka-foto-printskrin-1381525569-379743

АТИНА – Фудбалери Грчке савладали су Словачку са 1:0 (1:0) у мечу групе Г квалификација за Светско првенство и тиме су остали у трци за одлазак у Бразил. Грци сада имају исти број бодова као и Босна и Херцеговина.

Једини гол на мечу био је уствари аутогол капитена Словачке Мартина Шкртела, уз велику помоћ голмана Јана Мухе. У самом финишу првог полувремена, у 44. минуту Шкртел је вратио лопту до свог чувара мреже, међутим њему је лопта прошла испод ноге и завршила у мрежи.

Расплет у овој групи донеће последње коло које се игра у уторак 15. октобра. Грчка и Босна и Херцеговина имају по 22 бода. Грчка има лакши посао пошто дочекује Лихтенштајн, док Босна и Хереговина гостује Литванији.

Уколико изабраници Сафета Сушића тријумфују онда ће се наћи у Бразилу, пошто имају бољи међусобни скор. Босанцима одговара и реме, уколико Грчка одигра нерешено са Лихтенштајном у шта је тешко поверовати.