СЛАВЉЕ ГРОБАРА НА ТРИНКИЈЕРИЈЕВОМ ДЕБИЈУ У ПИОНИРУ: Партизан савладао Тренто

0

Кошаркаши Партизана савладали су Тренто 76:71 (22:7, 14:25, 20:17, 20:22) у 6. колу Еврокупа.

Иако није остварена са више од девет поена разлике ово је веома важна победа за тим тренера Тринкијерија који је тријумфом дебитовао и пред Гробарима у дворани Александар Николић.

Четврта четвртина

40. минут 76:71 – Крај меча

40. минут 76:69 – Маринковић погађа четирибацања узастопно

40. минут 71:69 – Лендејл је промашио друго бацање, али је Партизан ухватио лопту у скоку

40. минут 70:69 – Само је поен предности за Партизан

39. минут 70:67 – Тројка за госте

38. минут 70:64 – Поени Пејџа

35. минут 66:59 – Куцање Лендејла! Серија гостију је прекинута

35. минут 64:59 – Тренто је за два минута направио серију 10:0

33. минут 64:49 – Банџа Си правии разлику на терену! Пионир кључа

31. минут 58:49 – Куцање Сија!

30. минут 56:47 – Тројка Загорца! Веома важни поени

27. минут 49:44 – Јанковић је са друге стране убацио оба бацања, али потом напад Партизана није реализован

26. минут 47:44 – Никола Јовановић је после фаула ударио Стефана Јанковића! Судије су неколико минута већале, а затим одлучиле да искључе бившег играча Црвене звезде

26. минут 45:44 – Партизан не успева да поентира. После првих десет минута екипа црно-белих је стала.

25. минут 45:40 – Гегић погађа уз фаул

22. минут 41:34 – Тројка Пејџа,

Трећа четвртина

20. минут 36:32 – Партизан је одиграо прву четвртину фантастично и то је вероватно модел по ком тренер Тринкијери жели да екипа коју са клупе предводи игра у будућности. У других десет минута, тешко су црно-бели погађали кош. Са друге стране велике проблеме правио им је Никола Јовановић, који је за полувреме уписао 14 поена.

19. минут – 34:28 – Гагић прави четврти фаул

18. минут 32:26 – Бивши кошаркаш Црвене звезде Никола Јовановић убацио је тачно половину поена Трента и велике проблеме прави под оба коша

16. минут 26:20 – Тренто опет у мини серији 5:0

14. минут 26:15 – Пејџ уз фаул! Коначно поени за Партизан из игре

13. минут 23:15 – Лендејл је убацио једно бацање

12. минут 22:15 – Тренто је у серији 8:0

Друга четвртина

10. минут 22:7 – Врхунска игра Партизана на обе стране терена

9. минут 22:7 – Партизан је много енергичнији, а после тројке Загорца има велику предност

7. минут 16:3 – Партизан је једине поене из игре примиоо после офанзивног скока Паскола, а са друге стране Пејџ већ има 8 поена и две тројке

4. минут 11:1 – Партизан је већ стигао до двоцифрене разлике којом жели да победи

3. минут 4:0 – Партизан је добро почео утакмицу

Прва четвртина

Црно-бели, предвођени новим тренером, имају прилику да се на свом терену реванширају Тренту за пораз од 82:73 у првом мечу са вечерашњим ривалом.

Андреа Тринкијери, који је на клупи Партизана дебитовао када су црно-бели нанели Меги први пораз у сезони, очекује нову победу тима иако је био врло тактичан у изјавама за медије.

Управа клуба је пред утакмицу упутила апел навијачима да фер и спортски подрже свој тим, јер су црно-бели су због непримереног понашања навијача на утакмици против Асвела већ кажњени са 8.500 евра.

„Поштовани навијачи Партизана, не заборавите да су наши играчи и навијачи у Тренту лепо дочекани, а да је транспарентом на трибинама одата пошта нашем малом хероју, Душану. Узвратимо поштовање, да се глас о вама и Пиониру и даље са уважавањем шири Европом“, написао је председник Партизана Остоја Мијаиловић.