Сјајни Троицки у трећем колу

0

troicki

(Б92)
Српски тенисер Виктор Троицки победио је Андреја Кузњецова из Русије са 6:4, 6:3, 6:4 у другом колу Вимблдона.

Троицки је све време контролисао игру и резултат, а претрпео је само један брејк.

Виктор је прошле сезоне играо у осмини финала, а како би поновио резултат из прошле сезоне, мораће да савлада бољег из дуела Јужни – Поспишил.

У првом сету обојица су брзо и лако освајали своје гемове, нико није био ни близу брејк шансе све до десетог гема. Тада је Троицки створио две брејк, уједно и сет лопте, али Кузњецов је обе неутралисао.

Међутим, српски тенисер је дошао и до треће брејк лопте, коју је искористио и завршио сет за 29 минута игре. Виктор је наставио са изврсном игром на почетку другог сета – реализовао је другу од три везане брејк шансе и повео је са 2:0. До краја сета Троицки није имао никаквих проблема да сачува свој сервис – 6:3 и 2-0 у сетовима.

На почетку трећег сета Виктор је направио брејк, али је ривал моментално узвратио. Нових брејк шанси није било све до деветог гема, а онда је Троицки направио кључни брејк у трећем сету.

У следећем гему Троицки је без проблема одсервирао за коначни тријумф после 91 минута игре