МАЈСТОРИЈЕ СРБИНА: Јокић блистао у поразу Денвера, Лилард срушио Сакраменто

0

Кошаркаши Хјустона победили су ноћас Денвер са 130:104 и остварили седму узастопну победу у НБА лиги, а српски кошаркаш Никола Јокић постигао је 14 поена за поражени тим.

Хјустон су предводили Џејмс Харден са 28 поена, седам скокова и 11 асистенција и Клинт Капела са 23 поена и 25 скокова. Рокетси, који су победили 11. пут у последњих 12 утакмица, су у већем делу меча имали двоцифрену предност, Харден није играо у трећој четвртини, а Капела и остали стартери су из игре изашли девет минута пре краја.

Денвер је прекинуо низ од три победе, а најефикаснији у тој екипи био је Треј Лајлс са 24 поена, седам скокова и четири асистенције. Српски кошаркаш Никола Јокић играо је 21 минут, постигао је 14 поена, уз седам скокова, пет асистенција и две украдене лопте.

Кошаркаши Портланда победили су Сакраменто са 118:100 предвођени Демјаном Лилардом, који је постигао 50 поена, од којих 22 у трећој четвртини. Он је постигао осам „тројки“ и свих 10 поена са линије за слободна бацања, а није играо у последњој деоници.

Лилард је имао и шест асистенција и три украдене лопте, а после Хардена и Си Џеј Мекалума постао је једини играч Хјустона ове сезоне који је у три четвртине постигао 50 поена.

У екипи Сакрамента Вили Коули Стајн био је најефикаснији са 19 поена и шест скокова а Зек Рендолф додао је 17 поена и девет скокова. Српски кошаркаш Богдан Богдановић играо је 33 минута, постигао је 10 поена уз три скока и три асистенције.

Чикаго је победио Минесоту са 114:113 и прекинуо низ од седам пораза. Зек Левин је са 38 поена предводио Булсе против свог бившег тима, Робин Лопез постигао је 19, а Џериан Грант 14 поена, 11 асистенција и осам скокова.

Најефикаснији у екипи Минесоте био је Џими Батлер са 38 поена, Ендру Вигинс постигао је 18, а Карл Ентони Таунс 14 поена и 10 скокова. Српски кошаркаш Немања Бјелица играо је 21 минут, постигао је седам поена и имао је осам скокова.

Кливленд је победио Атланту са 123:107, предводјен Кајлом Корвером који је постигао 30 поена и Леброном Џејмсом, који је остварио „трипл дабл“ учинак од 22 поена, 17 асистенција и 12 скокова.

У екипи из Атланте Кајл Корвер је био најефикаснији са 25 поена.

Лос Андјелес Клиперси победили су Детроит са 108:95. Клиперсе је предводио Лу Вилијамс са 26 поена, док су по 16 постигли Данило Галинари и Остин Риверс. Српски кошаркаши Милош Теодосић и Бобан Марјановић нису играли.

Досадашњи кошаркаш Клиперса Блејк Грифин постигао је 19 поена, осам скокова и шест асистенција за Детроит, али је претрпео први пораз са својим новим тимом, после четири везане победе откако је дошао у Лос Анђелес.

Мајами је победио Милвоки са 91:85 и прекинуо низ од пет пораза, Индијана је победила Бостон са 97:91, Филаделфија је била боља од Њу Орлеанса са 100:82, док је Јута победила Шарлот са 106:94 и остварила осму узастопну победу.