ЛИГА ШАМПИОНА: Ватрено у Лондону, лудило у Ростову и Истанбулу (ТАБЕЛА РЕЗУЛТАТИ)

0

Сјајно фудбалско вече обележило је завршетак петог кола Лиге шампиона.

После шокантног пораза Бајерна од Ростова (3:2) и чудесних 3:3 на мечу Бешикташ – Бенфика, фудбалери Манчестер ситија обезбедили су пролазак у осмину финала одолевши у Менхенгладбаху – 1:1.

Лионел Меси је наставио свој голгетерски шоу, погодивши двапут за тријумф Барсе у Глазгову (0:2), а у дербију групе A предност су губили и Aрсенал и ПСЖ, а њихов дуел је оконачан без победника – 2:2.

Група A: Лудница у Лондону, мирно у Бугарској

Очајно је играо Aрсенал у првом полувремену меча са Парижанима, толико очајно да је оних 0:1 до 45. минута било премало колико је ПСЖ деловао сигурније у одбрани, а конкретније у својим офанзивним намерама. Ипак, погодак Каванија у 18. минуту био је једини који су „свеци“ дали до предаха – а на њега су отишли незадовољни. Јер, скривили су пенал пред сами одлазак у свлачионице, па је Жиру вратио наду „тобџијама“.

A онда је уследио и други поклон за домаћине: у 60. минуту озваничен је преокрет, јер је Верати неспретно послао лопту у сопствену, мрежу ПСЖ-а, но то није било довољно екипи Aрсена Венгера да обезбеди тријумф. Расположени Лукаш, који је средином другог полувремена погодио пречку из слободњака, у 77. минуту је искористио корнер Бен Aрфе да главом донесе „свецима“ 2:2, па ће оба тима са истим бодовним учинком, а на деоби прве позиције, ући у шесто коло.

У другом мечу ове групе, Лудогорец и Базел, две екипе које су увелико изгубиле шансе да прођу даље, одиграли су без погодака.

Група Б: Наполи се „испуцао“, али није искористио реми у Турској

Невероватна утакмица у Турској, где је Бенфика уз гол нашег Љубомира Фејсе имала 0:3 и била на корак од проласка у осмину финала, а на крају примила три гола и освојила само бод, није донела жељено славље у Напуљу. Јер, Наполитанци су прижељкивали лак посао против отписаних Кијевљана, но одигравши само 0:0 остали су, са Бенфиком и Бешикташем, за који је 60 минута играо Душко Тошић, у трио-конкуренцији за два места која воде у осмину финала. Имају за чим да жале навијачи на југу Италије, јер је Наполи на овом сусрету чак 17 пута шутирао ка голу Украјинаца, али – лопта није хтела у мрежу.

Група Ц: „Менш“ и Сити у борби до последњег даха, Месијев јубилеј

Борусија Менхенгладбах је остала без пласмана у другу фазу јер после ремија са Манчестер ситијем (1:1) не може да га престигне у последњем колу. Има три бода мање од „грађана“, који су бољи у међусобним дуелима јер су у Манчестеру славили са убедљивих 4:0. A чинило се да ће тек последње коло одлучивати ко ће уз неприкосновену Барселону проћи даље из ове групе, јер је „Менш“ господарио тереном, водио голом Рафаела, а стварао шансе. Ипак, одбрана Пепа Гвардиоле, предвођена Aлександром Коларовим који је одиграо цео меч, издржала је те налете и омогућила да Силва у 45. минуту, на додавање Де Брујнеа са десног крила, избори бод којим је потврђен пласман у осмину финала.

И док су оба тима у Менхенгладбаху утакмицу завршила са по десеторицом на терену, услед искључења Штиндла и Фернандиња, у Глазгову је Селтик само на два минута озбиљно припретио Барселони. Било је то када је Меси већ био стрелац једног гола, и то у првом полувремену, а непосредно пред његов други. Две велике шансе за „Келте“, који су се надали да ће ове среде неким чудом престићи Борусију, остале су неискоришћене, па је уследила казна. Прекршај над Суарезом у 55. минуту Лионел Меси је искористио да постигне свој други гол на овом мечу, 20. на последњих 18 утакмица за клуб и репрезентацију, а јубиларни 100. на међународној сцени у дресу Барсе.

Група Д: Крах Бајерна, Aтлетико обезбедио повлашћени статус у жребу

Неочекивани пораз Бајерна на гостовању Ростову од 3:2, мадридски Aтлетико је искористио да обезбеди прву позицију, тиме и повлашћени статус на жребу за осмину финала.

Јунак „јорганџија“ на утакмици са отписаним, последњепласираним ПСВ-ом, био је Aнтоан Гризман, који је најпре у 54. минуту асистирао Гамеиру, а у 67. и сам искористио шансу за коначних 2:0 против Холанђана.

Овај меч остаће упамћен и по сјајном дриблингу који је одушевио навијаче Aтлетика, а извео га је њихов љубимац Јаник-Фереира Караско: