Кошаркаши Звезде освојили турнир у Француској

0

kosarka_1312881370_420x0

(Политика)

Кошаркаши Црвене звезде освојили су припремни турнир за нову сезону у француском граду Милузу, с обзиром на то дасу у финалу победили шампиона Пољске Зелену Гору са 80:75 (26:19, 13:26, 22:13, 19:17).

Најефикаснији у тријумфу Звезде био је Демаркус Нелсон са 26 поена, док је Бобан Марјановић додао 20 поена, а уз то је имао и 15 скокова.

Црвено-бели су поново добро почели меч, брзо су стекли двоцифрену предност (17:7), али је пољски шампион убрзо успео да ухвати прикључак.

Звезда је на крају прве деонице имала седам поена вишка, али је Зелена Гора тројкама успела да дође до изједначења (32:32), а потом и до вођства, па је на полувреме екипа Дејана Радоњића била у заостатку од шест поена (39:45).

У 27. минуту Звезда је направила преокрет и поново дошла до вођства (52:51), а пре свега захваљујући Нелсону, који је предводио црвено-беле.

Као и у утакмици са Бајерном из Минхена, црвено-бели су одиграли врло узбудљиву завршницу и дошли до победе над Зеленом Гором.

За најкориснијег играча турнира изабран центар црвено-белих Бобан Марјановић.

Звездина експедиција се у понедељак враћа из Француске, а за 28. септембар је заказана последња припремна утакмица против пољског Турова.

Клуб са Малог Калемегдана је прошле недеље освојио турнир Мега Визура.