Јокић уништио Јуту и најбољег дефанзивца лиге! (ВИДЕО)

0

Никола Јокић је водио Денвер Нагетсе до победе над Јута Џезом резултатом 98:95.

Денвер је славио победу на гостовању после монструозне партије српског центра и то против две године заредом најбољег дефанзивца лиге Рудија Гобера.

AP Photo

Јокић је меч завршио са потпуно невероватних 30 поена (14/24), 21 скоком и десет асистенција, уз две украдене и једну изгубљену лопту.

Клиперс – Мајами 128:111

Денвер је Јути нанео пети пораз у низу и приближио се Лос Анђелес Клиперсима на другом месту Запада.

Тренер Мајк Мелоун имао је велики изазов пред собом, због трејда који се десио вече раније, па је на терен током целе утакмице извео само седам играча.

Није све кренуло према плану за његову екипу, пошто је Јута на полувреме отишла са +8, а током треће деонице дошла је и до двоцифрене предности (71:56).

Међутим, уследила је серија Нагетса од 16:2, али је домаћин поново, средином последње деонице, дошао до +8.

У последњих неколико минута поени су били реткост, а одлучујуће, испоставило се, је постигао управо Јокић, шутем преко Гобера са полудистанце на минут до краја.

Јута је промашила неколико шутева до краја меча, а победу своје екипе оверио је Гери Херис са линије пенала.

Поред „чудовишта“ из Србије код гостију се истакао Џамал Мареј са 31 поеном и четири асистенције. Монте Морис је имао 15 поена, а Тори Крег осам, уз 12 сококова.

На другој страни најбољи је био Мајк Конли са 21 поеном, осам скокова и пет асистенција. Донован Мичел је имао 18 поена и осам скокова, а Гобер 16 поена и 14 ухваћених лопти, док је Бојан Богдановић додао 16 поена.