ЕП У КОШАРЦИ: Руси тројком утишали Турке!

0

Репрезентација Русије савладала је Турску у драматичном мечу у Истанбулу на затварању првог кола групе Д – 76:61 (20:15, 16:18, 19:18, 21:22).

‘Зборњаја’ је боље почела, прва је стекла осетнију предност, али су једни од домаћина завршног турнира успели да се приближе и одрже резултатски прикључак до полувремена.

Трећа деоница донела нам је изједначену борбу, а такво стање ствари било је до последњег минута пошто су се екипе смењивале у вођству.

Ипак, на 25 секунди до краја Aлексеј Швед погађа тројку са осам метара за мук крцате и до тада веома бучне Фенербахче Aрене, а Руси потом рутински приводе сусрет крају.

ЕП – група Д – прво коло:

Белгија – Велика Британија 103:90
Србија – Летонија 92:82
Турска – Русија 73:76

Швед је био најефикаснији код победника са 22 поена (1/2 за два, 4/8 за три) и четири асистенције, али и чак седам изгубљених лопти. Сјајан је био и Тимофеј Мозгов са 20 пеона и девет ухваћених лопти.

Витали Фриџон, Aндреј Зубков и Димтри Хвостов забележили су по осам поена.

У селекцији Турске блистао је Џеди Осман са 28 поена (3/9 за два, 3/5 за три, 13/15 слободна бацања), седам украдених, исто толико скокова и четири асистенције, али су двоцифрен учинак имали само још Семих Ерден и Еркан Вејселолу са по 11 поена.

На отварању групе Белгија је савладала Велику Британију 103:90, док је наша репрезентација нешто касније стигла до свог првог тријумфа савладавши Летонију – 92:82.

Управо је Русија наредни ривал Србије у суботу од 16 часова, Турци играју са Британцима, Белгијанци са Летонцима.