ЕП: Србија није успела, ЦГ у финалу

0

Рукометашице Србије нису успеле да се пласирају у финале Европског првенства, поражене су у полуфиналу од Црне Горе са 27:26.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ 14:13

Први напад је имала селекција Србије и одмах је постигла гол – 1:0

Наредни напад Црне Горе одбранила је Катарина Томашевић, а потом је Србија дошла до вођства од 2:0 – евроголом Сање Дамњановић

У четвртом минуту Црна Гора је постигла први гол – 2:1. Публика у дворани је прилично бучна, али то не деконцентрише Црногорке које су везале још два гола и повеле у петом минуту са 2:3

Светлана Огњеновић изједначава – 3:3

Србији је одузета лопта због пасивног напада, па се потом одбранила, али јој је Радичевићева, експерт за контре, одузела лопту и поентирала за ново вођство Црне Горе – 3:4

После троминутне „паузе“ од голова мрежу Црногорки затресла је Бојана Филиповић и то са играчицом мање у нашем тиму – 4:5

Црногорке у 14 минуту долазе до највеће предности – 4:7, а два минута касније и до плуса од четири поена – 4:8

Убрзала се игра на обе стране. За минут су постигнута три гола – Биљана ФИлиповић и Андреа Лекић су тресле мрежу за Србију – 6:9, а потом је са седмерца гол постигла и Огњеновићева – 7:9… Смањује разлику Рајевићева, после одличне асистенције Филиповићеве – 8:9. Црну Гору у игри одржава Катарина Булатовић – 8:10, али и Андреа Лекић узвраћа истом мером – 9:10

Биљана Филиповић изједначава у 21. минуту! Сања Дамњановић у 23. минуту враћа вођство – 11:10. Првим голом на овом мечу Милошевићева увећава предност, а за њом и Јелена Ерић, односно Биљана Филиповић – 14:11 (28. минут)

Серију Србије прекида Јованка Радичевић, наравно из контре – 14:11, а потом погодак уписује и Јовановићева, па се на одмор одлази са 14:12

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Србија је имала први напад, али га није искористила. Црна Гора свој јесте – за изједначење – 14:14

Не да предност Биљана Филиповић – 15:14. Црна Гора изједначава, а потом прелази и у вођство у 33. минуту – 15:16

Сања Рајовић изједначава – 16:16

Неизвесност не престаје – Ана Ђокић уписује погодак за Црну Гору – 16:17, а за њом то чини и Јованка Радичевић – 16:18 (37. минут).

Сања Рајовић не да Црногоркама да се одлепе много – 17:18. Кнежевићева на другој страни постиже нови гол – 17:19

Тензија и јурњава Србије за Црном Гором траје – 19:20. Све се теже долазило до гола, па је прва затресла мрежу Црна Гора у 45. минуту – 19:21.

Капитен Србије кад је тешко – Андреа Лекић за 20:21. Катарина Томашевић је одбранила агресивни напад Црногорки, а на другој страни Биљана Филиповић постиже свој шести гол – нерешено 21:21 (49. минут)

И за ново изједначење леворука Биљана Филиповић – 22:22. Црногорке су потом имале прилику да поведу са седмерца, међутим направљен је преступ и остало је нерешено. Србија је остала са играчицом мење (без Андрее Лекић) и то су њене противнице искористиле – два пута 22:24

Четири минута пре краја голом Андрее Лекић смањује се предност Црне Горе – 24:25, а Боулатовићева је због ударца у леђа српског капитена добила два минута ван терена.

Кнежевићева не да предност – 24:26 три минута до краја. Ивана Милошевић погађа за Србију – 25:26. Кнежевићева је незаустављива 25:27.

Лекићева постиже гол – 26:27 30 секунди до краја. Катарина Томашевић брани и Србији је остало још 25 секунди, а пре тога тајм аут нашег селектора

Томашевићеав је зауставила напад Црне Горе и омогућила Србији последњих 20 секунди за изједначење, али наше рукометашице нису искористиле последњи напад, па се Црна Гора пласирала у финале.