Богдан краљ вечери, тројком 13 секунди пре краја утишао „грмљавину“!

0

Сакраменто Кингси су после велике драме и тројке Богдана Богдановића на 13.4 секунди пре краја меча победили Оклахому са 94:93.

Само неколико дана пошто је Немања Бјелица на исти начин тројком са велике дистанце донео победу Кингсима против Хјустона, и други српски ас у тиму из Калифорније је урадио исто.

AP Photo

Чинило се да ће Оклахома тријумфовати када је Сакраменто на 20 секунди пре краја кренуо у напад, али је Богдановић решио да узме судбину меча у своје руке.

Тројком је подигао на ноге све у хали, а у последњем нападу Оклахоме, Сакраменто је некако успео да одоли, пошто је Крис Пол на секунд пре краја промашио и почело је славље навијача Сакрамента.

Голден Стејт – Њујорк 122:124 пр.

Био је то нервозан меч у којем је Сакраменто добио прву четвртину са 23:18, међутим, уследио је велики пад у другој и Кингси су на полувремену били у заостатку за девет поена, 38:47.

Оклахома је током треће четвртине имала и 14 поена преднодти (50:64), али уследило је буђење Кингса у финишу треће четвртине и у последњој деоници.

Иако је Оклахома средином последње четвртине опет стигла до двоцифрене разлике (75:86), Сакраменто је појачао ритам и на крају стигао до победе.

Богдановић је за непуних пола сата игре постигао 17 поена уз три скока, док је јунак меча са Хјустоном, Немања Бјелица, уписао десет поена и пет скокова за 22 минута у игри.

Најефикаснији у тиму победника био је Бади Хилд са 23 поена уз по шест скокова и асистенција те две украдене лопте.

Код Оклахоме, Денис Шродер је постигао 17 поена, Абел Надер 15, а Данило Галинари 14 поена.

И Мемфис, чији је члан Марко Гудурић, стигао је до победе, друге узастопно. Гризлиси су на гостовању Финиксу славили са 115:108.

Гудурић је играо свега пет минута, постигао је тројку уз један скок и асистенцију.

У редовима победника најефикаснији су били Дилон Брукс са 27 и Џарен Џексон Џеј Ар са 24 поена, док су у тиму Финикса најбољи били Франк Камински са 24 и Рики Рубио са 22 поена.