АРИВЕДЕРЧИ ИТАЛИЈА: Ватерполисти Србије за светско злато против Хрватске!

0

Ватерполо репрезентација Србије играће у финалу Светског првенства у Казању пошто је у полуфиналу савладала Италију резултатом 10:6 (4:0, 4:2, 1:2, 1:2). Ривал изабраницима Дејана Савића у финалу које је на програму у суботу од 21 сат је селекција Хрватске која је после петераца савладала Грчку у првом полуфиналу.

Србија ће имати прилику да други пут у историји буде светски првак, једини пут до сада то је било 2009. године.

Колико је репрезентација Србије била боља у првом полувремену, не може да се опише речима. Уствари, може – као да се није играло полуфинале првенства света. Италијани су за две четвртине успели да постигну само два гола, а да приме чак осам од српских бомбардера.

Наши су друго полувреме одиграли таман толико да задрже велику предност, док су се „азури“ мучили да макар смање разлику и покажу да нису залутали међу четири најбоље екипе.