2:0 ВЕЛИКО СРЦЕ ПЕРУАНАЦА СЛОМИЛО АУСТРАЛИЈУ, Гереро је перунаски „бог“

0

Дан 13: Светско првенство у Русији. Утакмица трећег кола Ц групе Аустралија — Перу. Стадион „Фишт“ у Сочију.

Утакмицу на стадиону „Фишт“ у Сочију прати 44.073 гледаоца. Укупан капацитет овог стадиона је 44.287 гледалаца. Прву утакмицу на турниру на овом стадиону, када су се састале Шпанија и Португалија, посетило је 43.866 гледалаца. Други меч, између репрезентација Белгије и Панаме, привукао је 43.257 људи, а у трећој утакмици у којој су се среле Немачка и Шведска, стадион је био испуњен до последњег места.

83′ Метју Леки се ушетао у шеснаестерац али је оклевао при шуту, па је лопту покупио голман Перуа.

79′ Још један жути картон, овога пута за Перуанце — Хуртадо је записан у судијску бележницу

66′ Том Рогич добија жути картон.

Аустралија са неколико одличних шутева, опасно је запретила Перуанцима — више у последњих 5 минута, него за цело прво полувреме.

60′ Жути картон за Арзанија.

50′ ГОЛ! ПАОЛО ГЕРЕРО! Човек који је жива легенда Перуа, који их је и довео у Русију, сада им вероватно овим голом обезбеђује и прву победу на Светском првенству.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

34′ Опасна акција Аустралије кроз средину, у три потеза лопта упућена ка Лекију, али Андерсон Сантамарија невероватно избацује са два метра од гола. После корнера, Јединак главом преко гола.

27′ Рогич у одличној прилици после соло продора или дриблања четворице играча, добро шутира, али у голмана. Од свега само коренер за Аустралију.

18′ ГОЛ! ПЕРУ ВОДИ 1:0 КАРИЉО! Сјајна, брза акција Перуа. Дуга лопта на 16 метара, Гереро ју је лепо обрадио, послао центаршут на други крај шеснаестерца, а на њу налеће Кариљо и из захвата је фантастично на волеј закуцава у доњи десни угао.

Аустралија је од почeтка кренула с јасним циљем да постигне гол. Њима треба победа, како би се надали повољном развоју ситуације у другој утакмици. Притискају Перу, покушавају и кроз средину и преко бокова, али засад Перу одолева. Није било стопостотне шансе у првих 15 минута игре.

10′ Миле Јединак је зарадио жути картон после грубог старта. Добро је прошао.

7′ Полушанса, Томи Јурич је покушао да центрира након продора до гол линије, али лопту је покупио голман Галесе.

1′ Почела је утакмица трећег кола групе Ц између Аустралије и Перуа.